powerpoint kullanarak genis format posterler

Genel olarak Poster yazdirma 4 temel amaçlari ile tasarlanmistir. Bir, iyi tasarlanmis baski posterler bir hikaye anlatmak. Iki, posterler projenizin kisa bir özetini saglar. Üç, baski afis büyük bir tartisma baslayanlar vardir. Eger ayrintilari orada degilken ve dört, poster baski da açiklama olabilir.

Çok kendi poster olusturmak için karar verirken, PowerPoint’te denemek isteyebilirsiniz. Çok kolay ve kalbinde bir tasarimci olmasaniz bile, sizin için bunu yapmak için bir poster baski sirketi ise maliyetleri bu kadar harcamak zorunda kalmadan kendi baski poster olacak.

Adim 1 – Eger renkli poster üzerinde çalismaya baslamadan önce, bir kagit tasarim taslak disari kroki. Poster, genel tasarim olurdu sadece 3 ila 4 kilit noktalari eklemeyi unutmayin. Bu özel bir fikir vurgulamak istiyorum özellikle darmadagin bakmak zorunda kaçinmaktir.

Adim 2 – Bedeninizi, arka plan ve proje düzenini belirleyin. Istediginiz gibi et gibi birçok bölüm var seçebilirsiniz. Bu daha kolay okuyucularin et temel mesaji yakinlastirmak için yapar çünkü basit bir tasarim olan genellikle daha iyidir.

Adim 3 – Yazici posterinde akisini saglayin. Genel olarak, standart akis alt soldan saga yukaridan oldugunu. Hareket asagiya dogru sütun oldugunda, satirlar için, bu satirlar boyunca okuyun. Bu, malzemenin yüzey okuma gözün dogal hareketidir. Hedef kitleniz için daha da kolaylastirmak için, isaret eller, sayilar, ve hatta elemanlarinin dogru sirayla onlara rehberlik mektup oklari saglar.

Adim 4 – PowerPoint içinde et ayarlamak için, sadece bir slayt kullanin.

Adim 5 – Poster boyutunu seçin. Dosya menüsünden, Sayfa Yapisi seçin. IÇIN ÖLÇEKLI SLAYTLAR altinda: ÖZEL seçin. Bedeninizi belirleyin ve PowerPoint ayarlayin. Bedeninizi ayarlama bu erken size web tasarimi bitirdikten sonra dogru yazdirmak için uygun olur. (PowerPoint 36 inç genisliginde 56 inç maksimum sayfa boyutu saglar.)

Not: kirpma için yer izin vermek için poster kenarlarinda bir 1 inç marji birakmak unutmayin.

Adim 6 – baslik saglayin. Bu afis, tüm genisligine yaklasik olmalidir. Yazdirma poster boyutuna göre sütunlar halinde ana metin kirin.

Adim 7 – TASARIM TEMPLATES içinde arka plan seçin. Ayrica, DOKU, GRADIENT, RENK veya GÖRÜNTÜ DOLGU gibi diger seçenekler yararlanabilirler.

(Biçimini seçin> tasarim geçerlidir.)

Eger paragraflar ve sinirlari için metin kutulari eklemek istiyorsaniz, yapmaniz gereken tek sey INSERT menüsünden METIN KUTUSU seçmektir. , Açik yari saydam veya renkli dolu olarak size kutulari yapabilirsiniz.

Adim 8 – yazi tiplerini seçin. Idareli kullanmak emin olun. Çok fazla da poster daginikliga neden olur. Metin miktari hem de size poster kullanmak için gidiyoruz stili temel yazi tipi boyutunu ayarlayin. Baslik ve alt baslik genellikle vücudun geri kalanina göre boyut olarak daha büyüktür. Sadece tüm bölüm basliklari standart bir yazi tipi boyutu oldugundan emin olun.

Fontlari gömmek için, DOSYA OLARAK KAYDET seçin. ARAÇLAR tiklayin. Bu iletisim kutusunun sag üst içinde. Asagi kaydirin ve EMBED DOGRU TIP FONTS seçin. Simdi kaydedin.

Adim 9 – Resimlerinizi seçin ve poster sütunlarinda takin. Istediginiz boyuta görüntü küçültün resim kirpma aracini kullanmayi unutmayin.

Adim 10 – Posterinizin düzenleyin. Daha sonra yazdirin.