sahibi-operatör günlük kamyon sürücüleri için vergi indirimleri

Kendi teçhizat sahibi-operatörü olarak, bagimsiz bir isletme sahibi. Kongre adil bir gelir vergisi degerlendirilebilir böylece daha dogru gelir hesaplayabilmek için vergi kanun haline hükümlerin bir dizi yazmistir. Bir tek sahibi olarak çalisiyorsa, kisisel gelir vergisi beyannamesi Takvimi C üzerinde isletme giderleri keseriz. Bir S-sirket olarak vergilendirilir ise, o zaman Form 1120S üzerinde giderleri için hesap verecek.

bölüm 179

ABD vergi kod Bölüm 179 isletmeler ve kar amaci güden bir kurulus yilinda hizmete giren sermaye ekipman, makine ve araçlarin büyük dolar tutarlari koymak bireyler 500.000 $ kadar bir ilk yil vergi indirimi almasina izin veriyor. Belli sinirlar ve kosullar daha küçük binek araçlar için geçerlidir. Ancak, büyük günlük kamyon genellikle tam kesinti için hak kazanacaktir.

kredi faiz

Eger kamyon veya baska bir isle ilgili ekipman bir not tasiyan ise, faiz vergiden düsülebilir gideri oldugunu. Bu büyük kulesi isletim kamyoncu için önemli bir kalem olabilir. Ayrica birincil konut ile güvence altina 1.000.000 $ ‘a kadar ya da birincil konut ile güvence 100.000 $ kadar ev özkaynak kredileri Kredilerden, kisisel ev kredisi faiz düsebilirsiniz.

iletisim giderleri

Sen özel bir cep telefonu maliyetleri ve isle ilgili yayinlar maliyetleri düsebilirsiniz. Ayrica is amaçli, Internet ücretleri, küresel konumlandirma sistemi ücret ve uydu telefonlari için kullanilacak bir CB telsiz maliyetleri düsebilirsiniz.

konaklama ve yemek

Eger yolda tabi herhangi bir konaklama masraflari düsebilirsiniz. Ayrica evden yolda harcamak herhangi bir gün için, standart bir yemek yardimi veya harcirah düsebilirsiniz. Pek çok alanda için, yemek için günlük $ 46 kadar düsebilirsiniz. Bazi yüksek gider bölgelerde yüksek indirimi için izin verir. Eger denetlenmektedir durumda, seyahatleriniz belgelemek için, ancak, üç yila kadar için sürücüleri günlük kitap tutmali.