online reklam teknoloji

Bu reklam çesit kesintiye olmadan günümüzde internet kullanimi mümkün degildir. Pop-up ve pop under gibi bazi reklamlari rahatsiz edici ve hatta bilgisayarinizin ilan yavaslatabilir. Afis gibi bazi reklamlar çok mütevazi ve bir internet tarayici bile yararli olabilir.

Reklam yillar içinde uzun bir yol kat etti. Hiç web sayfalarinda yer için ilk reklamlar web sayfasi üzerine kodlanmis yerlestirildi ve birisi reklam tiklandiginda, hemen reklamverenin web sitesine yönlendirilir olacaktir. Hiçbir gösterisli afis veya renkli reklam vardi. Her sey çok, plani genel ve anlasilir. Reklamverenler birinin web sayfasinda reklam tutmak için düz bir aylik ücret ödeyecek. Bir kullanici reklam yoluyla para kazanmak için tiklayin reklam veya Google AdSense gibi herhangi bir program basina hiçbir ödeme vardi

Bugünkü ilanlar çok farklidir. Reklamin yaraticisi reklam onlar bunu tiklayan bir ziyaretçi almak reklam istiyorsaniz ve nasil hareket eder ve nerede, neye benzedigini, ne diyor üzerinde tam kontrole sahip.

Sanatsal Özellikler – Sik sik benzer ürün veya konularda web sitelerinde reklam bulacaksiniz böylece Reklamlar artik tüm hedef pazarlarda yöneliktir. Reklamlar artik resimler, videolar, sesler, içerebilir ve hareket ve spin. Çevrimiçi reklam sanat eseri haline gelmistir. Birçok web sitesi sahiplerinin onlar için reklamlarini tasarim profesyonel sanatçilar ya da grafik tasarimcilari ödemek nedeni budur.

Analiz Istatistiklere – Bir reklam yaraticisi artik reklamlarini istatistiklerini güncel, kullandiklari ne olursa olsun reklam sirketi için hesap oturum ve canli alabilirsiniz. Onlar reklamlarin çok para ürettigini ve hangi reklamlari yerlestirilir web siteleri kendi web sitesine en çok trafik getiren belirlemek için üretilen istatistik analiz edebilirsiniz.

Test Reklamlar – Reklamlar hangi reklamlarin en iyi performans ögrenmek için online reklam hesabinizdan test edilebilir. Sizin reklam hesabi reklamlarinizi zaman ve onlar üzerinde oldugu web sitesini ziyaret ilanlarina tiklayabilir kullanicilarin yüzde belirli bir süre içinde tiklandiginda kaç kez sayisini gösterir. Bir reklam ziyaretçiler tarafindan tiklandiginda ve baska bir reklam ziyaretçilere tiklama üç yüzde oranina sahip olmanin bir yüzde on oraninda varsa, o zaman en sik kullanarak hangi reklami biliyorum.

Bugün mevcut teknoloji ile, herkes bir dügmeye sadece tiklama ile reklam çevrimiçi baslayabilirsiniz.

MediaFane Makaleler Yayincilar ve Reklamverenler için Otlix Ilan Server çözümleri tarafindan desteklenmektedir.

Otlix 2006 yilindan bu yana medya kullanimi optimize ithaf edilmistir. Onlar Reklam Sunumu, Reklam Dagitim, Reklamlar Rotasyon, Video Reklam ve Reklam Yönetimi araçlari olarak medya çözümleri saglar. Bu araçlar daha iyi reklam Kampanyalar basitlestirmek ve için kullanilan, ve onlar kendi akilli Analytics ve Istatistik sistemi ile kampanyalar tüm kapsamli bir bakis açisi olabilir.