kovucular

Kovucular evler ve tarim arazileri de zarar yapmaktan kemirgenler, böcekler ya da sigir veya yabani hayvanlari uzak tutmak için kullanilan bu ürünlerdir. Kovucular hayvanlar, böcekler ve sürüngenler tutmak farkli sekillerde kullanilabilir. Kemirgen kovucular memeliler kurtulmak için kullanilir. En yaygin olarak kullanilan farelerin kurtulmak için kemirgen kovucular oldugunu. Kemirgen kovucular ekolojik güvenli insan derisi yan etkileri her türlü neden olmaz kemirgen kontrol ürünlerdir. Çevre dostu kemirgen kontrol, kemirgen kovucular örneklerinden biri kolayca ev ve ofislerinden farelerin kurtulabilirsiniz çevre dostu kisirlastirmak oldugunu. Siçan püskürtmek için, kemirgen kontrol itici sprey insanlar tarafindan kokusu ve sadece çevresinden farenin kurtulmak edilemez kedi kokusu üretir.

Hayvanlar tarafindan solundugunda kimyasal kovucular rahatsiz edici ve siki koku yapmak. Sadece alanlarda veya ortamda kimyasal kovucular yagmurlama veya tutarak sadece hayvan ve böcekler uzak tutabilirsiniz. Sorunlari böceklerle nedeniyle vardir evlerde kolayca kovucular kullanarak asilabilir. Evde karasinek, karinca, sivrisinek, hamamböcegi içerir böcekler tarafindan yapilan sorunlar var. Her böcek kovucular için özel vardir. Mutfak ve odanin diger bölgelerinde özellikle uzak karincalar tutmaya yardimci olur DDT gibi kullanilabilir kovucular vardir. Karincalar, bit ve termitler de uzak esas olarak öldürmek hem de böceklerin bu tür tüm sürücüler permetrin tutulabilir. Permetrin, köpekler gibi evcil hayvanlari üzerinde kullanilabilir, ancak, belirli bir miktarda kullanilmalidir. Sivrisinek ve hamamböcegi uzak tutmak için kullanilan piyasada bulunan farkli spreyler ve çözümleri vardir. Hamamböcegi ve termitler uzak tutmak ve siz degerli ürünleri ve giyim korumak için dolaplar, bavullar ve kutular tutulabilir kullanilabilir naftalin toplari da vardir. Kovucular tezleri türlü kullanarak, sitma gibi hastalik önlenebilir.

Bahçe yani sira tarim arazileri de tarim ilaçlari ve böcek uzak tutmak için bitkilerde kullanilabilecek kovucular da vardir. Böylece maksimum randiman bitkilerin yani sira ekinler elde edilebilir. Bitkiler ve bitki beslenmemesi sigir tutmak için kullanilabilir kovucular diger tür de vardir. Bu özellikle tadi tiksindirici olabilir. Siçan ve fareler gibi kemirgenler evlerde sorunun temel meselesidir. Siçan tuzak olarak öldürmek için pek çok yöntem vardir. Temelde bir sprey olan scram genellikle uzak evlerden fareler püskürtmek için kullanilir. Bu toksik veya zararli kimyasallar içeren ve dogal organik malzemelerden yapilir.

Yerlerde ve kalabalik alanlara girmesini vahsi hayvanlar sürmek için kullanilan piyasada kovucular vardir. Böylece orman alanlarinin sinirlari elektrik yüklü, yüksek mesajlari ve barbwires ile çit. Islik ayni zamanda uzak vahsi hayvanlarin sürüs yardimci ekipmanlari üreten ultra ses vardir geyik, zebra vb gibi hayvanlari kovmak için kullanilir.