osmoz su yumusatma ters

Bir ters ozmoz su yumusatici bir yari-geçirgen membrandan su zorlayarak suyu mineraller kaldirir filtresi bir türüdür. Membran mineraller gibi arsenik ve kursun gibi diger zararli kimyasal kirleticiler yakalar ve su tadi ve kokusu etkileyen klor gibi malzemelerin kaldirir. Bir ters osmoz su yumusatma su sert yapmak mineraller kaldirmak için sodyum kullanmak mekanik ve kimyasal su yumusaticilar, kullanarak bir alternatiftir.

Osmoz su, diger tarafta tuzlari seyreltmek için bir membran içinden çekilir kimyasal bir süreçtir. Bu bitkiler topraktan su almak için kullanilan bir süreçtir. Bir ters ozmoz su yumusatici olarak, konsantre su ile seyreltilmis hareketli su bu dogal basinci yüksek basinçta bir yari-geçirgen bir zar ile su zorlayarak yenilmektedir. Temiz su geçmesine izin verirken genellikle yapilan membran,, tuzaklar tuzlar, mineraller ve kimyasallar poliimid. Ters ozmoz filtreler genellikle, sistem içine alinan su ile 5% -15% atik birakir.

Ters ozmoz su filtreleri genellikle daha etkili su tüm kirleri çikarmak için aktif karbon gibi filtre diger türleri ile birlikte çalisir. Aktif karbon, ayni zamanda, yüzey zarar asiri klorin, ters ozmoz membrani korur. Filtreler bu tür ne ise sudan tüm bakterileri kaldirabilirsiniz, bir ters osmoz su yumusatici poliimid membran temizlenmeli veya kadar bina bakterileri önlemek için düzenli olarak degistirilmelidir böylece. Yüksek tuz konsantrasyonlari, mineral ve kimyasallar içeren atik su da düzgün olmasi ve güvenli bir sekilde imha edilmelidir.

Sert su kireç, kalsiyum ve magnezyum yüksek konsantrasyonlarda içeren sudur. Orta sert sularda mineraller daha iyi tatma ve yumusak su daha içmek için genellikle saglikli yaparken, yumusak su temizleme ve yikama gibi diger kullanimlar için daha iyidir. Sert su etkin çalismasini sabun önler ve sikici bir maden giysi filmi, saç, cilt ve ev yüzeyler birakir. Sert su, esya içindeki kireç birikmesi neden olan islevleri yavaslar ve hayatlarini kisaltir.

Ters ozmoz su yumusaticilar bazen su içmek için iyi bir derece sert ve olmadikça, içme suyu disindaki tüm ev su temizlemek için kullanilir. Ayni zamanda da tüketmek için güvensiz hale arsenik, kursun, bakir, klor ve diger kirlilikleri içerebilir içme ve pisirme suyu filtrelemek için kullanilabilir.