renk seçmek için ipuçlari

O arabasini için, tercih ne renk soruldugu zaman Henry Ford bir kez, dedi ki, ‘siyah oldugu sürece her renk.’

Biri kendi yasam süresi içinde yapacagini en zor kararlardan biri renkler kullanmak budur. Sasirtici bir sekilde, insanlar onlarin yeni bir araba için tercih ne renklere saat harcamak. Bazi esleri nedeniyle yatak odasi renk üzerinde bir argüman bir soguk omuz verecek. Diger renkler hangi maç hangi seçmek için renk tekerlegi danisin olacaktir. Bu bir renk seçerek sinir bozucu ve korkutucu ikisi de olabilir söylemeye gerek yok.

Simdi el ilanlari, brosür veya asmak etiketleri gibi pazarlama teminatlar bu durum geçerli ve renk seçimi üzücü etkisi iki katina çikacak. Teminatlar için, size renkleri ile kesin olmak zorunda olmasidir. Sadece bes ya da alti düz renk arasindan seçim bir araba için farkli hiç bir renk yok. Ama özel asmak etiket veya brosür için, çesitli renklerde bir istenen etkiyi elde etmek için kullanilir.

Bu kurallara ögrenmek ve bu tür özel asmak etiketleri gibi pazarlama teminat üzerinde renk kullanmak nasil karar vermek için umarim, bu daha kolay hale getirecek:

1. Renk kullanimini sinirlamak. Evet, bu dogru duydum. Idareli renkler kullanin. Bir brosür veya renkleri çesitli etiketleri asmak iki etkileri olabilir. Ilk olarak, renklerin etkilesimi bu canli neden olabilir. Renkler birbirini tamamlayici degil özellikle Öte yandan, bu da pazarlama malzemeleri ucuzlatmak olabilir. Yani güvenli tarafta olmak için, idareli renkler kullanin. Aslinda, uzmanlar ilk oradan siyah ve sonra ekleyin beyaz renkte projelerinizde tasarim öneririz. Gri alanlarin korkmayin, bazen sizin yarariniza çalisacak. Her neyse, renkler yoklugunda nostalji ya da bilmece hissi uyandirir.

2. Parlak ve güçlü tonlari genis bozkirlarinda kaçinin. Güçlü ve çok canli tonlari kapsadigi genis alanlarda aslinda rahatsiz okuyucu odaklanmak için yapim göz stres olabilir. Örnegin, asmak etiketleri kirmizilar ve yanyana menekse gözleri takabilirsiniz. Yaklasim ince olanlarla güçlü renkleri karistirmak için olmalidir. Etkilesim aslinda okuyucularin odak yardimci olabilir. Baskin renklerle bebek renk veya toprak tonlari deneyin.

3. Renkler degisecek. Bir renkli baski sonra tam olarak ayni görünmez. Yazici bagli olarak, renkler önemli ölçüde degistirebilir. Bu gibi bilinen bir etkisi neden oldugu es anli kontrast. ‘

Bir renk düzeni seçerek sinir bozucu olabilir. Bir durum ile karsi karsiya ise, sadece tavsiye bu parça hatirliyorum: bakiyorum. Rengin etkisi size teminat için istediginiz ne ise, o zaman kendinize sorun.