basarili ezine reklam

Bu reklam gelince, ben hemen her seyi denedim. Ben ücretsiz seri ilan siteleri çalistim, ben FFA siteleri çalisti, ben banner degisim programlari çalisti.

Sonuçlar? Pek degil.

Ben Internet insanlik tarihinin en büyük pazar oldugunu isitme yorgun oldu. Belki bu yüzden, ama nasil insan bu milyonlarca ulasabilir?

Bu sorunun cevabi, ben kesfettim, ezine reklam oldugunu.

Bir ezine alir herkes bunu seçmistir çünkü Ezines bazen ‘opt-in’ listeleri denir.

Ezine reklam sonuçlar alir Ve bu yüzden. Insanlar Ezines okumak ve reklaminizi okuyacagim. Eger sattiginiz ürüne ezine uyumlu ettik eger, hedef kitleye ulastiniz.

90.000 civarinda Ezines her ay yayimlanarak yok. Sattiginiz Yani ne olursa olsun, ulasmak istediginiz hedef kitleye dogrudan reklam alacak daha büyük olasilikla daha bir ezine var.

Ezine reklam sadece etkili degil, ayni zamanda ucuz. 3000 kisi gider bir ezine bir 5 satir reklam 5 $ ve konu basina 20 $ arasinda mal olacak.

Genel bir kural olarak, her zaman reklam en az maliyet ve genellikle çok daha geri alirsiniz. Bu yüzden çok az riski vardir.

Ancak basarili ezine reklam için bazi ipuçlari vardir. Iste onlar:

1. Ilk ve en önemli kural sudur: “Reklamlarinizi biriktirdi!” Eger 5 farkli Ezines bir ilan ve yüz yanitlari almak demek. Reklamlarinizi izlemez yoksa, Ezines yanitlari çekerek ve hangi degildi hangi bilemezsiniz.

Ama reklamlarinizi nasil izlerim?

En basit yöntem, e-posta adresinizi sonunda bir anahtar veya bir kod yerlestirmektir:

Daha sonra, konu alaninda ‘ezineA’ ile bir cevap olsun, sen ondan geldigi ezine bileceksiniz.

Bir URL için, ayni prensip var:

Eger URL kod gidiyoruz Ancak, kodlanmis URL’leri izlemek için iyi bir webstats programi gerekir. Bu iki program mükemmel ve ücretsiz hem de konum:

Iste URL kod için baska bir yol var: Reklam EzineA görünüp görünmedigini, her ezine Reklam için, ana sayfaniz bir kopyasini olusturmak ve reklam Yani içeri görünme ezine sonra sayfa adi, bu ediyorum URL o reklam yerlestirmek:

2. Kitlenizi hedefleyin. Bu apaçik ortada ancak bazi reklamverenler bu bakmaktadir. Bir web-pazarlama ders satiyorsaniz, hisse senedi opsiyonlari ile ilgilenen bir ezine reklam yok, onlar muhtemelen ilgi olmayacaktir.

Sattiginiz ürün ile ilgili oldugunu Ezines bulmak için herhangi bir ezine dizinindeki ‘konu kategoriler’ kullanin. Sen de ‘Ezines Ücretsiz Rehber’ 56 ezine dizinlerin bir listesini bulabilirsiniz:

3. Bir kez, hedef kitlenizi bunlara abone ve reklamlarla yakindan incelemek Ezines bir dizi seçtiniz. Eger sorun sonra sorun tekrar tutan bir reklam görürseniz, bu sonuçlar elde oldugunu oldukça emin olabilirsiniz. Içeri tanitimi için iyi bir ezine buldum

4. Ezine ne kadar birçok reklam kontrol edin. Muhtemelen konu basina 15 veya 20 adet olan bir ezine bir reklam çok tepki almazsiniz. Bu Ezines Okuyucular Ilanlara sertlestirilmis haline gelmistir ve onlari atlamak için ögrendim.

5. Ezine yayinci ayni konuda iki benzer ürünler için reklamlari yayinlamaya hiç bir politikasi olup olmadigini kontrol edin – o belirli konuda bu tür tek ise reklam çok daha etkili olacaktir.

6. Küçük Ezines Vs. Büyük Ezines: büyük her zaman daha iyi degildir. 1000 abone ile büyük Ezines küçük Ezines daha fazla reklam sahip olma egilimindedir. Ayrica, sadece birkaç yüz abonesi ile küçük Ezines genellikle büyük Ezines çok daha hedef kitleye sahiptir.

7. Reklamlarinizi tekrarlayin. Arastirma Web kapali, bir reklam birinin üzerine harekete geçmeden önce yaklasik 21 kere gerektigini gösterir, Internet üzerinde 9 kez ilgili. Bütçeniz izin veriyorsa, denemek ve reklaminizin belirli bir ezine en az üç kez tekrar var. Toplu reklam için en Ezines teklif indirim paketleri.

8. E-posta adresi Vs. URL. E-posta adresi verme avantaji reklam yanit kisiye güçlü bir satis mektup göndermek için firsat vermesidir. Bu bir URL daha e-posta adresi ile reklamlarinizi izlemek için de çok daha kolaydir.

9. Reklam kopya serbest bir sey sunun. Genellikle bir tepki ve yanit arasinda denge ucu olacak.

10. Eger izin verilen konum sözcük sayisini kullanmiyor olsaniz bile, reklamlarinizi kisa tutun. Kisa reklam okunacak olasiligi daha yüksektir. Çok kisa da cümleler tutun, onlar çok daha fazla güç paketi. Kelime ‘Sen kullanin. Ürününüzü tanimlamak ancak ürün onlar için neler yapabilecegini okuyucu söyleme.