bir yangin baslatmak istiyor

Birkaç yil önce, esim araya geldi hemen sonra, o Kangaroo Valley onun patronun tatil evi için beni davet etti. Kangaroo Valley, bu duymamis olanlariniz için, Sydney yaklasik 2 saat güzel bir küçük kasaba.

Ve orada etrafinda biraz serin olur. Bu yüzden tüm hafta sonu gidiyor yangin vardi.

Ve ben doga bu hafta sonu bana ögretmek zorunda dersleri esinlenerek var yangin bakarak oturdu.

Görüyorsunuz, ben o zaman kirdi. Her hafta sadece geçinmek için bir mücadele oldu. Her zaman bir sonraki satisindan gelecek nerede endise verici. Kira ödemek nasil. Bu Ben geride birakmak için mutlu oldugunu gün vardir.

Ama yangin hakkinda bir kaç sey fark ettim …

1. Bu çok yavas baslar. Ve baslamak için çaba gerektirir. Seni küçük parçalar halinde odun kirmak zorunda … asagi kagit yatiyordu … ve yavasça konumu her seyi atese yakalamak böylece.

Ve sonra, o kadar ates almak için tekrar ve tekrar darbe var.

Eger basarili bir usta olmadikça O zaman bile, … bunu yanlis alabilirsiniz. Ve sonra her seye yeniden baslamak zorunda sonunda.

2. Ama bir kez basladi olur, oldukça sasirtici bir sey olur. Bu durdurmak imkansiz. Biz her yil Avustralya’da birçok orman yanginlari görüldügü gibi kontrolsüz birakildiginda Aslinda, bu bütün kirsal alabilir. Ve kesinlikle devam için hiçbir çaba gerektirir. Aslinda, bunu durdurmak için erkeklerin yüzlerce alabilir.

Peki tüm bu pazarlama ve is çalisan, reklam ile ne ilgisi var?

her sey!

Bir düsünün. Önce bir reklam yerlestirdiginizde, ise ya da olacak mi hiçbir fikrim yok. Bu, aslinda, para kaybetmek, ve ilk çaba sonra vazgeçmeye karar verebilir. Ya da 3 … 6 denemek için … hatta bir düzine kez (- benim gibi – bir kazanan isabet çok daha yüksek bir olasilik verecek profesyonel bir metin yazari kullanarak) bir kazanan vurmak için olabilir.

Ve döner yavastir. Belki de basliyoruz ve kimse duymustur.

Fakat bir kere basarili bir reklam veya satis mektup … size para çalistirmak … ne çaba sonra gerekli her zaman yapar mi? Bu reklam veya tekrar tekrar ve tekrar satis mektubu (veya google adwords kampanya veya el ilani, vb) kullanarak disinda.

Her sey, otomatik pilotta gider degil mi?

Ve tekrar tekrar karinizi yeniden yatirim tutabilirsiniz.

Bu büyük bir is … thesafe yolu bir küçük isletme açmak için nasil.

Ancak, çogu insan bile yangin basladi alamadim. Yanma baslar (ilk reklam veya iki çalismiyor, ve ‘reklam çalismiyor’ diyerek havlu atmak) önce onlar vazgeçmek.

Ya da çalisiyor biliyorum … ve sonra bunlari bir servet yapiyoruz adet çekmeyin. Ya da bir kazanan bulmak … ve o kampanya yeniden yatirim devam etmeyin.

Çilgin, degil mi? Eger devam ederse sadece, bir yangin baslangiç ??oldugu gibi … çok daha kolay … neredeyse otomatik hale gelir … ve korumak için çok daha az çaba gerektirir.

Yanimda kaldi yaklasik 10 yil önce Anthony Robbins bir alinti, okuma hatirliyorum. Sana bir is basladiginizda, geri kar bir ons almak için çaba 10 gram koymak gerekir “gibi bir sey söyledi. Ama bir kez is, inisli çikisli oldugunu tersine çevirmek ve sadece geri çaba 10 gram almak için çaba bir ons gerektirir.

Düsünce için Gida, degil mi?

Gary Halbert, metin yazarligi büyüklerden biri … diyerek ünlüydü …

Ben tek bir sorun iyi bir satis mektubu asamiyor düsünemiyorum

Ve ben sadece bir reklam, uzakta ates baslangiç ??… ve is sonsuza kadar çalisir sekilde degistirmesini satis mektup veya promosyon oldugunu söylüyorum.

Ama kaç kisi is ates yakma almak için devam edecek? Kaç kisi o yanan tutar böylece yangin için ek ahsap ekleyerek yeniden yatirim ve otomatik olarak büyük büyür olacak? Kaç kisi reklam ilkelerine akillarini egitmek olacaktir.

Benim durumumda, en erken vazgeçmek. Yani gizli basarili bir is pazarlama için … herhangi bir fikir üzerinde, ipucu ya da strateji en iyi Winston Churchill tarafindan toplanir …

asla pes …

asla pes …

asla pes …