Bu ipuçlari ile rekabet ezmek

Rekabet piyasa ekonomileri yönlendiren seydir. Bu fiyatlari asagi gidin ve hizmetleri kadar gitmek yapan seydir. Müsteriler için, bir arkadas olmakla birlikte, isletmeler için, onunla saymak için bir seydir. Her yerde rekabet siddetli oluyor ve her biri pazar onlarin parça almak için yarisiyor, açin. Bu nedenle medya araciligiyla reklam yoluyla veya poster, el ilanlari, brosür gibi basili teminat, vs ile agresif rekabet yanit vermek zorunda, vb bu denklemi kendi deger için para isteyen müsteriler arasinda artan beklenti ekleyin. Rekabet her zamankinden daha zorlasti kazanma.

Eger bir isletme sahibi iseniz, meydan müsterilerin sizden satin almak için rekabet kazanmak için nasil. Bu meshur sorunun cevabi bu 4 alanda müsterilerinizin ihtiyaçlarini karsilamak için:

1. Müsteriler için bakmak ilk ve en önemli faktör fiyat, tabii ki. Esit olmak her sey, müsterilerin ürün veya hizmetin fiyatina göre karar verecek. Her is için zorluk uygun olan hizmet veya ürün sunarak rekabet yenmektir. Pazarlama teminatlar bu iddiayi göstermek gerekir. Örnegin, bir tablo biçiminde dis macunu farkli markalarin fiyatlari karsilastirirken el ilani baski gördük. Bu müsterilerin gerçekten, fiyat diger markalara göre çok daha uygun oldugunu süphe müsterileri ikna olacagi umutlari ile satis fiyati arasindaki fark bir fikir verir.

2. Katma deger bir karar müsterilerin için görünür bir sonraki sey. Bu daha popüler programlari bazilaridir – Bu biraz ekstra bir sey, bir% 5 indirim, ücretsiz teslimat, bir bonus paketi, ek bir 10 litre, tek tek planlari almak satin olabilir. Sen onlar olabilir ancak küçük oldugunu, müsterilerin hemen hemen her zaman onlari daha bir seyler verebilir ürün için gidecek anlamak gerekir. Ayrica kuponlar, onlarla bir el ilani baski getirmek, müsterilerin bir yüzde indirim el ilanlari programlari için indirim gibi diger benzersiz tesvikler kesfedebilirsiniz. Ne bu düzeni ile yapmak istediginiz daha fazla bir seyler ekleyerek onlari motive etmektir.

3. Bu yogun zamanlarda, insanlar bir sey istiyorum ve bir sey hizli istiyorum. Bu muhtemelen gida DVD kiralama için hemen hemen her sey için online alisveris veya dagitim hizmetleri dalgalanma, Bu nedenle, günümüzde müsterileriniz için daha rahat yapmak için nasil herhangi bir is için meydan açikliyor. Eger kasada sira kesebilir nasil bakarak baslayabilirsiniz, ya da havaalaninda sürecinde Check-, hatta nasil teslim süresi kesebilir kisaltabilir nasil. Her sayar dakika ve bu sadece bir savas çigligi olmadigi önemli degil, aslinda müsterileriniz tarafindan hissedilebilir olmalidir.

4. Güvenli kararlar modern müsteri karakterize. Onlar kolayca sabit Kazanilan para ile parçasi olmaz. Onlar belirli bir ürün ince eleyip sik dokumak ve bu ürün veya hizmet saglayan sirket içerir. Örnegin, alisveris bir isletme sahibinin arka plan, tarih, yöntemleri ve diger kullanicilardan referanslari bakacagiz. Çevre dostu olmak için sürücünün durumunu ele alalim. Müsteriler sadece kendi ürünlerinin çevre dostu olmak istemiyorum, ayni zamanda ürünün nasil yapildigi bilmek ister. Bu hiçbir hayvan veya agaç sürecinde veya sirketin karbon ayak izi bu önemli olmadigini zarar anlamina gelir.

Bu, artik daha fazla bilgi için erisim çünkü müsterilerine öncelikle lütfen daha zor oldugunu söylemeye gerek yok. Diger bir deyisle, müsterilerinizin yirmi yil öncesine göre bugün daha akilli olan. Isiniz bu anlamalidir ve bu gerçege uyum gerekir.