su kosu yararlari

, Büyük olasilikla da olan yürüdü herkes bir noktada kostu. Ayrica bacaklar, ayaklar ve çekirdek güçlendirirken bu kardiyovasküler sistemi çalistigi için çalisan ya da kosu vücuda faydalidir. Ancak, asina olmayabilir bu egzersiz baska bir form su kosu olarak bilinir. Bunu duydun mu? Aksi takdirde, okumaya devam edin.

Aqua kosu nedir?

Suda gerçeklesir kosu – Aqua kosu çok aslinda ne gibi geliyor. Genellikle ayaklarinizi alt degmeyen derin sonuna, büyük yüzme havuzu yapilir. Bu teknik temelde karada kosu aynidir ama çalistim olacaktir ayni kaslari egzersiz yaparken suyun varligi egzersiz nispeten düsük etkili yaptiginda yere kosu. Su bacak ve diz kaslari için daha iyi bir egzersiz saglar disinda, çalisirken karsilasilan olurdu atmosferde hava çok daha fazla direnç saglar, çünkü Aqua kosu çok yorucu olabilir. Ancak, suda kosu sirasinda dengesini kaybetmek çok daha kolaydir. Bu, su kosu yelek güçlü yüzücüler degildir ve bir flotasyon cihazi yardimi ihtiyaci olan insanlar için spor malzemeleri satan magazalarda bulunmaktadir olarak degil, su terapisi ekipman yüzebilirsiniz olanlar için küçük bir sorun olacaktir. Aqua kosucularin çok farkli pozisyonlarda çalismak ama en yaygin yöntemlerden havuzun yan tutunarak dahil daha agresif bir egzersiz saglar ücretsiz eller, ile su veya kosu kosu yaparken. Kosu da daha agresif bir egzersiz saglayabilir ise bir su kosu bandi kullanma.

Su kosu yararlari nelerdir?

Aqua kosu ameliyat öncesi ve sonrasi konfor saglayabilir bacak ya da diz yaralanmasi olan insanlar için iyi bir egzersizdir. Ayrica yorucu egzersiz isleyemez ve akan suyun açik havada yüksek darbe olmadan direnci sagladigi kilo fazlasi olanlar için yumusak egzersiz saglayabilir yasli insanlar için egzersiz tavsiye edilen seklidir.