tanitimi için yeni ve ekonomik yolu

Geçmiste zor rekabet bulurdum orta ölçekli is, simdi is stratejileri is nasil yeniden tanimliyor teknolojisindeki gelismelerden son derece faydalanmaktadir. Örnegin, internet ve dijital baski gelisiyle pazarlama teminat maliyetlerini azaltti. Simdi çünkü çevrimiçi veya mobil islemler geleneksel teminat olarak düsük maliyetler alabilirsiniz. Ne brosür yazici ile bir sikici ve pahali bir süreç olarak kullanilan simdi çünkü dijital baski gelismeler bir kolay bir islemdir. Bugün, ucuz brosür baski alabilirsiniz.

Yapilan arastirmalar teknolojisi yararlanarak çünkü küçük isletmeler basarili oldugunu göstermektedir. Bir kez pahali, brosür yazicilar artik start up da dahil olmak üzere orta ölçekli isletmeler için küçük ucuz brosür baski sunuyoruz. Bu isletmeler yirmi ya da otuz yil önce fathomable degildir büyüme potansiyelini fark var.

Bize bir yerel bagimsiz bakkal durumunda alalim. Küçük bir brosür yazici evde brosür tasarlanmis ve basilmis. Ucuz brosür baski üç gün içinde teslim edildi. Dükkan sahipleri tasarim ve baski maliyetini, çok teknoloji için çok daha fazla degilse olabilirdi saymak.

Teknoloji sadece geleneksel pazarlama teminat gelistirilen nasil devrim degil, ayni zamanda genisletti ve küçük isletmeler için yeni reklam olanaklar açti. Her ölçekteki isletmeler demografik, aliskanliklari ve ilgi dahil olmak üzere müsterileri profili hakkinda internette daha fazla bilgi alabilirsiniz. Artik hedef kitlelerine çekmek için ucuz brosür baski gelisebilir çünkü bu önemli bilgilerdir.

Sosyal ag siteleri bu isletmelerin müsterileri tanimak için yeni yollar sunuyoruz. Örnegin, bir is hedef müsterilerine ulasmak için bir Facebook hesabi ve yas gibi set filtreler, konumu, durumu, vb olusturabilirsiniz. LinkedIn ayrica potansiyel müsterilere kendi çabalari harcamak böylece hedef müsterilerinin parçasi olmayanlar da disari isletmelerin ot yardimci olmak için bu özelligi vardir.

Sosyal medya pazarlama giderek alternatif haline geliyor çok düsük maliyetli bir sekilde de vizilti olusturmak anlamina gelir – degilse ücretsiz. Twitter, LinkedIn ve Facebook sadece her ölçekteki sirketler için daha popüler ag sitelerinin bazilari. Bize özel promosyonlar sunan veya bir sadik asagidaki insa etmek için yeni ürün tanitimi için Twitter mikro-blog sitesi kullanan küçük balik-ve-cips dükkanin örnek verelim.

Mobil cihazlar da daha uygun hale yana kullaniminda bir artis görüyoruz. Küçük isletmeler tam akilli potansiyel kesfedilmeyi degil ama az onlar bu bir sonraki büyük sey olabilecegini biliyorum. Yeni baslayanlar için, akilli telefonlar Google Maps erisimi sunuyoruz. Sirketler örnegin, yakindaki restoranlar ya da berber dükkani, vb Twitter ve Facebook Hem için müsteri arar hem de akilli telefonlar için erisilebilir olmadigini konumlarini göstermek için islerini basvurabilirsiniz. Bu sirketler yeni menüler, indirim, satis, vb her yerde olabilir hakkinda bilgi ile müsterilerine bombardiman anlamina gelir.

Tanitimi için yeni ve yaratici yollar yapan için ödeme faydali olabilir. Örnegin küçük bir pizza dükkaninda, en kisa sürede mutlaka reklam maliyetleri artirmadan is bir yüzde 10 artis fark edebilir. Küçük Pansiyonlar az reklam maliyeti ile% 20 doluluk artirabilir. Ve, örnegin San Francisco sokak gida saticilari Twitter ve Facebook biraz daha fazla kullanarak basarili asagidaki insa etmislerdir.