bina havalandirma ve sogutma için yeni pratik bir yaklasim

Buffalo Blower Co etkin bina havalandirma ve sogutma birkaç yöntem gelistirmistir. Ilgili çalisanlari ve birçok manuel islemleri yüksek yogunluklu oldugu endüstriyel tesislerde, çevrede bir iyilesme artan üretim, daha az hata ve çalisanlar arasinda sikayet ve devamsizlik bir düsüs açisindan önemli faydalar üretebilir. Diger durumlarda, bir hedef kitleye veya ögrenci grubunun dikkat proje için basari veya basarisizlik büyü bir faktör olabilir.

Sicak havalarda personel konfor makul bir düzeyde elde etmek için, bir ticari veya endüstriyel bina havalandirma ve coolong sisteminde saglanmalidir üç temel faktör vardir.

asiri sicak hava çikisinin

Sicak hava porblem kontrol dogru ilk adimi binanin asiri sicak havanin çikarilmasi için saglamaktir. Bu kizgin hava sik sik genel sicakligini artirmak için binanin soguk bölgelerde hava ile karisir.

soguk hava temin

Bir kural olarak, dis hava sicakligi, bir binanin içinde kiyasla çok daha serindir. Kizgin hava bitkin gibi, hüküm taze, serin, dis hava ile degistirin yapilmalidir. Yüksek sicaklikta hava dis hava, binanin sonuçlarinin ortalamasi AIT sicakliginda önemli bir gelisme ile degistirilir. Dis hava sicakligi 80’li ya da 90’li yillarda olabilir bile, her zaman bu 15 dereceye degistirir hava daha serin 20 derece etmektir. Bu etkilenen bireyler için çok önemli bir gelismedir.

havalandirma

Sicak, havasiz oda ve rahatsizlik üstesinden gelmek için çok etkili bir yol bir esinti olusturmaktir. Bir kisinin vücut üzerinde hava sirkülasyonu hemen cilt üzerinde bir sogutma etkisi neden olur. Havanin nemli bir yüzey üzerine geçirildiginde, bu nem bazi buharlasir ve böylece yüzeyin sicakligi daha düsük olacaktir. Bu hava insan vücudu üzerinde dolasir ne olacagi tam da budur. Bir oda veya bölge genelinde hafif bir esinti olusturarak, sogutma konfor bir çok sey var çalismalidir bireyler için saglanir. Hava sirkülasyonu bu model bazen “esinti klima” denir.

Bitki sogutma yaygin olarak mevcuttur prcatical yöntemler sunlardir:

* Egzoz fanlar veya Power Çati Vantilatörler (PRV’ler).

Asiri sicak hava ortadan kaldirilmasi tatmin edici bir is yapmak için, güç duvar ve / veya çati aspiratörleri için genellikle gereklidir. Bu fanlar da negatif veya pozitif basinç olsun bina içinde hava basincini kontrol etmek için yardimci olacaktir.

* Tedarik Hayranlari veya PRV’ler.

Binalarin büyük bir kismi duman, duman, toz veya is operasyonda kaçinilmaz diger kirleticiler egzoz egzoz PRV’ler kullanin. Sonuç olarak, bu binalarin ciddi bir negatif basinç altinda sik sik. Bu tür sorununa çözüm genellikle besleme fanlar veya “makyaj” hava vantilatörlerin kullanimi bulunur.

* Hava menfezler.

Bir binanin egzoz ve taze hava sartlari dikkatli bir sekilde tasarlanmis ve yüklü, ve isçi rahatsizlik yüksek bir örnegi olacak sekilde orada devam edilmis ise, sorun genellikle hava sirkülasyonu olsun ile ilgilidir. Bu sekilde, taze, serin havadan amximum yarar ek olarak, yolcularin vücutlari üzerinde hava sirkülasyonu katma konfor almak ve olumsuz binadan tükenme kizgin hava etkilenmez.