gelismekte olan reklam stratejilerinin asamalari

Reklam isinizi büyütmek için en önemli araçtir. Aslinda bu is büyümeye yardimci olur sadece. Reklam bir is kurulmasi için de gereklidir. Büyük bir reklam stratejisi marka gelistirme çabalari ve benzeri için sirketin amaci da is dikkate, bütçe baslayan bir kaç sey yansitir.

Eger ihtiyaç duyduklari çünkü tüketicilerin bir ürünü satin unutulmamalidir bir reklam yaparken. Bu yüzden reklam tüketicinin rasyonel ögretim hitap gerekir. Ayni ürün kategorisi birkaç marka piyasada var ama Öte yandan tüketicilerin bir marka seçin. Bu bir tüketici duygusal kendine göre belirlenir. En iyi reklam, satis sürücü akil ve duygu hem de birlestiren biridir.

Bir Reklam amaci

Bir reklam baslica üç hedefi vardir. Tüm bir reklam Öncelikle bir sirket ve ürün ve hizmetleri hakkinda tüketicileri bilgilendirmek için olusturulur. Müsteri haberdar edildikten sonra bir sonraki amaci satis tesvik müsterileri çekmektir. Bir müsteri, hakkinda bilmek ürün veya hizmet satin almak için geliyor. Simdi bu müsteri size geri almak istiyorum açiktir. Eger onlari hatirlatmak gerekir Bu amaçla ulasmak için ve tekrar degeri hakkinda da ürün veya hizmet ile var ve bu bir reklam üçüncü amaçtir.

hedef kitle kabul

Eger bir reklam yapmadan önce hedef kitlenize tanimalidir. Yas grubu bilmek, cinsiyet, is, gelir ve hobi sizin için çok önemlidir. Algilamak için bir sonraki sey, tüketicinin davranislari ve alisveris aliskanliklari (aldiginiz onlar satin alabilirim) ‘dir. Son olarak onlarin ihtiyaç ve arzularini konsantre olmalidir. Eger ürün veya hizmet ile tüketici ihtiyaç (ürün satin almak için bir arzu gelistirmek) belirleyebilirsiniz Eger isin yarim yapilir.

tüketici ayakkabi kendinizi koyun

Bir kez hedef müsterileri size beklediginiz anlamak için kendi ayakkabi kendinizi koyun belirlemek. Eger ürün kavrami tüketicilerin algiladiklari istediginiz sekilde gelistirmelidir. Ürününüz aslinda olarak Courtland L. Bovee ve William F. Arens tarafindan tanimlanan bir “degerler paket” dir. Kalite vurgulamak tüketicilerin ürün var istiyorum.

reklam araci

Eger müsterilere mesajinizi iletmek hangi araciligiyla ortamlar vardir. Eger hedef kitleye maruz orta belirlemelidir. Bu gazete ilanlari, popüler dergi reklamlari, radyo reklamlari, TV reklamlari, internet reklamlari, banner reklamlar, dogrudan posta ve benzeri olabilir. Bunun yerine bu gün tek bir ortamda kimse konsantre beri çoklu ortamlar için gidebilirsiniz belirli bir ortam için gidis.

benzersiz reklam mesaji olusturmak

Gerekli tüm adimlari geçti. Simdi en önemli kisim geliyor. Bir de ürün veya hizmet degeri olarak pazarlama hedefleri kapsamaktadir reklam mesaji olusturma zamani geldi demektir. Eger ürün ve hizmetlerin benzersiz özellikleri üzerinde odaklanmalidir. Müsterileri ikna edecek noktayi vurgulamak. Sizin reklam mesaji içerigi ve görsel bir kombinasyonudur. Müsterilerinizin güvenini kazanmak için çekici görsel ve bilgilendirici içerik kullanin.