iyi bir web banner olusturmak için on ipuçlari

Banner tenezzül herhangi bir interaktif reklam çok önemli bir faktördür. Bir web banner çekici ve ilginç hem de olmalidir. Bize iyi bir web banner olusturmak için yardimci olacak detayli bir sekilde birkaç ipucu görelim.

1.Eye alici çizgi
Sen, çekici satir olusturmak için zaman harcamak bir sirket afis tasarim kopyasini planliyorsaniz, size ilgi yaratacak bir sey düsünmek gerekir ve afis tiklayin izleyiciler çekecek gerekir. Hat küçük ifade olmalidir, birkaç kelime de görsel olarak çekici olmalidir. Dogru renkler ve yazi tipleri kullandiginizdan emin olun.

2.Good kopyalama
Kopyanizi kisa ve basit tutun. Peki izleyiciler ilgi olacagini düsünerek çok fazla zaman harcamak. Metin pratik ve bilgilendirici olmalidir. Bu yumruk hatti boyunca gitmek gerekir.

3.Relevant resim ve içerik
Afis kullanilan resim ve içerik ürün ve hizmetleri web sitenize sunan alakali oldugundan emin olun.

4.Include web sitesi URL ve logosu
Siz de kurumsal kimlik olusturmak için yardimci olacak bu baslikta sitesi adresi ve logosu her ikisini de kullanmak arzu edilir.

Burada 5.Click
Tiklama varligi burada tiklama orani artirmak için yardimci olur. Ifade uzun sunulmalidir. (3-4 saniye)

6.File boyutu
Bu en az bir afis dosya boyutu tutmali. Bir nedeni afis web üstünde görüntülenir gibi, çok basit, bu nedenle hemen bir sonraki sayfaya kez ziyaretçi hareket kadar yüklenmelidir. Çalismalar ziyaretçilerin sayfa pek on saniye geçirmek bir gerçektir sagladi, bu nedenle afis bu kez her seyi göstermesi gerekir.

Flas 7.Using
Flas gelismistir afis animasyonlu GIF daha oranlari ile daha yüksek tiklama olsun. Flas aslinda web reklam tasarimi ve afis yeni bir alandir.

8.Blue metin
Izleyiciler bir baglanti olarak mavi alti çizili metni anlamak. Eger afis web sayfasinda disari görüntülenecek gidiyor bir fikir var ise. Sizinle banner olusturmaniz gerekir daha beyaz arka plan ile mavi altini çizdi.

Tek kampanya için 9.Many afis
Bu tek bir bayrak yeterli olmaz gibi 5 ila 10 afis sahip olmasi önemlidir daha hedef kitlenizin bilmiyorsaniz. Bu nedenle tüm afis dönen tutmalisiniz

10.Professional görünüm
Afis profesyonel bir görünüm emin olun. Eger kullandiginiz görüntü açik olmalidir, onlar bulanik bakmak gerekir.