basinç verici sensörü

Bir Basinç Sensörü genellikle gaz veya sivi basinci ölçer. Basinç genisleyen bir sivi durdurmak için gerekli olan kuvvetin bir ifadesidir, ve genellikle birim alan basina kuvvet açisindan belirtilmistir. Bir basinç sensörü, genellikle, bir dönüstürücü olarak görev yapar, bu uygulanan basincin bir islevi olarak bir sinyal üretir.

Üretim tesisleri, deniz arastirma ve genel üretim kontrolü bir dizi etkinligi izleme için bir araç olarak, bir basinç verici sadece olumlu sonuçlar saglamak için yardimci olmaz, ayni zamanda kabul edilebilir emniyet seviyelerini korumanin harika bir yol olabilir.

Bir fabrika ortaminda basinç izleme söz konusu oldugunda, bir basinç verici iki amaci gerçeklestirmek için yardimci olur. Ilk olarak, basinç araçlari, istenen sonucu elde etmek için gerekli olan sürecin bir parçasi uygulanan basinç miktarini izler. Çok fazla veya çok az basinç uygulamasi satilamaz ürün neden olabilecegi için, basinç ortaminin sabit gerçek zamanli ölçüm kesinlikle gereklidir.

Diger imalat uygulamalarda, bir basinç verici hiçbir makine operatörleri için güvenli olarak kabul edilir düzeyde ötesinde baskilarin artmakta oldugundan emin olmak için kullanilabilir. Bir makine ariza kabul edilebilir seviyelere ötesinde basinç zorlamaliyiz, basinç verici makine kapatmaya adimlar atmasi ve böylece endüstriyel bir kaza önlemek için operatör, uyarir.

Sivi basinci ölçme bir basinç verici pahali ekipman bakim ve onarim kullanilabilir baska bir yoludur. Bir örnek olarak, bir otomobil çalismasi için gerekli olan sivi bir yag olarak kullanir. Yag basinci belli bir seviyesi, aracin düzgün çalismasi için sirayla devam edilmesi gerekmektedir. Diyaframlar, genellikle bahar çalisan tipleri, degisken bir direnç baglanir. Bu motor yag basinci seviyesine izleme araci olarak islev görür. Modern araçlarda, bu direnç gerilim ve yag basinci arasindaki dogru dengeyi korumak için voltaj seviyesini ayarlamanizi saglar. Bu denge nedeniyle düsük yag basinci, kadar yag lambalari için çizgi isik elde edilemez zaman. Uyari isigi operatörü motora yapilan pahali hasar olmadan araçta yag seviyesini kontrol etmek için zaman oldugunu bilmek saglar.

Basinç vericileri emin makine yapim ve ekipmanlari düzgün çalisiyor, hem de baskilara tehlikeli seviyelere kadar bina zaman uyari saglayan en önemli is yapmak.