mdialog ipad için ilk interaktif reklam kaplamalar sunmak için akamai ile katildi

HD video için büyük bir distribütör ve kapasiteli ag – mDialog, bir mobil video ve reklam yönetim platformu, yeni video servisi platformu Akamai HD Ag tarafindan desteklenmektedir iPad için yayin içi interaktif reklam-bindirmeleri destekleyecegini duyurdu.

Geçen hafta, sirket yaptigi açiklamada yeni platformu konumu, frekans veya günün saatine göre reklam eklerken, video upload ve web siteleri ve mobil cihazlar için akarsu yasamak için kaldiraç HTML5 yapabilirsiniz. Simdi, sirket kullanicilari iPad için interaktif reklam-bindirmeleri olusturmak saglayacak. Örnegin, bir kullanici bir test sürüsü video izlerken bir Ford Mustang resmi dokunun ve bir oyun ya da reklamveren arzulari herhangi bir sekilde mesgul olabilir. Bu sabit kullanici katilimini standart ön, orta ve post-roll reklamlari bir mola ve video cep reklam için bir ilk.

Özellikle iPhone uygulamalari içinde reklam teslimat için saglayacak IAD platformunun son sürümü ile – bir Apple mobil interaktif video reklam-bindirmeleri için kendi çözüm baslatmak isterim düsünebilirsiniz. Ama Apple bugüne kadar kendi hizmet baslatiyor herhangi bir isaret vardir. IAD platformu konusunda, mDialog CEO’su Greg Philpott VentureBeat söyledi:

MDialog video yayincilari yayin içi video ve interaktif bindirme reklam yapmak olanagi sunar nerede, IAD en sunan interaktif mobil banner reklam çözümleri ile uygulama gelistirici saglamaya odaklanmistir. Bizim odak Video mobil cihazlar için akarsu ve yayincilar, stüdyo ve diger büyük video içerigi sahipleri için çok reklam ekleme hizmetleri-akisinda hedeflenen vermektedir. Biz gerçekten Apple’in yeni IAD duyuru heyecan ve mobil yayin içi reklam ekleme teknolojisi çok tamamlayici olarak görüyorum vardir.

Daha da ilginci, mDialog ile bir araya geldi ve bir sirket temsilcisi göre, büyük yayincilar ve önde gelen teknoloji sirketleri de dahil olmak üzere mobil ve yayin sanayi içinde oyuncularin çogunlugu çok ilgi aldi.