dünyanin en nadir lambo satisa, volkswagen tüm yeni Passat BlueMotion tanitti

Amerikali Collector tarafindan dünyanin en nadir Lamborghini Bertone Miura Roadster satin satis yapmak bir tarih olarak kabul edilebilir biridir. Adam Gordon, New York gayrimenkul gelistiricisi ve araba toplayici Lamborghini Miura satin sansli kisi oldu.

Miura hiç yol için yapilmis en güzel ve inkar edilemez en çok arzu edilen savas sonrasi spor otomobil oldugu söyleniyor. Sadece 767 Miuras 1967 ile 1973 yillari arasinda insa edildi. P400SV simdi $ 800.000 kadar fiyatlar komutlari. 1968 yilinda Lamborghini fabrikasinda 1968 Brüksel Araba Show Bertone tarafindan tasarlanmis tek Miura Roadster üretti.

Sonunda çesitli önemli koleksiyoncular tarafindan satin alindi ??önce uzun yillar kaldi Ulastirma Boston Müzesi’ne satildi önce prototip daha sonra dünya çapinda araba gösterileri sunuldu. Ragmen Miura Roadster bir üretim versiyonu için talep aslinda ezici ama yine de bir defaya mahsus olarak kaldi.

Ve bugün dünyanin tek fabrika Lamborghini Miura dönüstürülebilir bir kez daha baska bir koleksiyoncu yolunda yapar oldu. Bay Gordon orijinal 1.968 Brüksel Salon zafer için araba geri planliyor. Gary Bobileff, ünlü Lamborghini restorasyon uzmani proje yapmak görevlendirilmistir.

Miura Roadster yapilmasi gereken restorasyon bir grup kadar restorasyon olacak ve iki yil daha az degil gerektirir çünkü kolay olacak degildir. Bu restorasyon sonra Miura Roadster bir kez daha dünyanin en nadir ve en degerli klasik otomobillerinden biri haline beklenmektedir.

Lamborghini tarihçi ve yakinda çikacak kitabi “Lamborghini Miura” Joe Sackey diyor, “Bu olay yapiminda otomotiv tarihidir yazari. Ferrari’nin son GTO 12 milyon dolar asan bazi degerli ve rekabet mirasi olmasina ragmen, 39 sözde yapildigini düsünün. Miura Roadster bir ilham rekabet olmasa bile gerçek bir kerelik, karsilastirma, ve, mirasini bazi koleksiyoncular için belki de daha degerli bir “prototip gösteri arabasi” olmasidir. ”

Öte yandan: Wolfsburg Almanya’da, Volkswagen, Volkswagen isitici çekirdek gibi ünlü otomobil parçalari Avrupa’nin en büyük otomobil ve marka önümüzdeki ay planlanan Göster önümüzdeki Cenevre Motor Show’da BlueMotion modelleri genisletilmis araliginda söz ne ikinci açiklayacak ayarlanir. Otomobil dolgu-up arasinda 870 kilometre kadar çalistirabilen altinci nesil Passat onun süper tutumlu sürümü sunmaktan gurur duyar.

Bu yil Avrupa’da satisa planlanan yeni Passat, sedan ve station wagon gövde stilleri hem de teklif olurdu. Araç standart Passat model bir 6.6 mpg gelismedir 47 mpg bir kombine sehir / otoban ortalama elde etmek için söyleniyor. Böyle bir gelisme zaten Polo BlueMotion görülen bu benzetilmektedir ayrintili yükseltmeleri dizi hakkinda getirilir.

Karbondioksit emisyonlari da yaklasik% 10 oraninda azaldi – Yeni Passat 2008 standart Avrupa Komisyonu’nun önerilen emisyon uygun izin. Yeni Passat ile ilgili diger ayrintilari henüz Volkswagen tarafindan ortaya ama Hatti kaynaklari içinde Passat BlueMotion ön çekisli evlendirilen, otomobil ünlü 105 HP 1.9 litre dört silindirli dizel motor bir özel ayarlanmis sürümü tarafindan desteklenmektedir söylemek edilmemistir Alti ileri manuel sanziman için.

Yeni Passat da aerodinamik yükseltmeleri, sürükle azaltmak için tasarlanmis yeni bir ön tampon ve izgara ile bir yeniden islenmis gövde verilir. Yeni Passat tarafindan kabul edilen diger özellikleri düsük yuvarlanma dirençli lastikler ve uzun 5. ve 6. vites ile yeniden islenmis sanziman vardir.