Eger reklam kampanyasi sonrasi bu satis yaptik

Eger online is baslattiginizda, gibi bir dizi adim ile devam edecek:

==> Domain kaydi
==> Web sitesi envanter ve siparis baglantilari tasarimi ve kurulumu
Ürün veya hizmet hakkinda ==> Reklam

Reklam ile ilgili olarak, her zaman kitleyi hedef olmalidir. Eger Miami bahçe aletleri satiyoruz, çevrimdisi reklam ve Miami bölgeye Bahçe ve isaret odakli diger web siteleri ile Ortak Girisim ile daha iyi sonuçlar alirsiniz.
Reklam sonra, önemli bir adim reklam kampanyasi ‘TEST’ oldugunu.

neden?
Bu örnege bakin. Bazi ünlü sitesi veya e-posta kampanyasi üzerinde bir reklam tutmak 50 dolar harcadi. Bu bir kez reklam oldugunu söylüyorlar Diyelim.

Kaç kisi sizin URL veya kaç kisi ürününüzü bu baglantiyi üzerinden gelen satin tiklandiginda bilmiyorsaniz, nasil ayni reklam yöntemi baska bir 50 $ harcama olacak?

Bunun yerine tiklayin thrus daha size bir adim daha ileri gidip bir reklam yöntemi basina satis sayisini hesaplayabilirsiniz.

Burada sonuçlarini izlemek için kullanabileceginiz birkaç yöntem vardir.

** 1.email izleme:
Eger ezine var ve diger Ezines, web siteleri ve e-kitaplar gibi farkli yerlerde üyelik e-posta baglantilari tutuyor, e-posta adresinizi için küçük bir kod verebilir.

Sizin ebook.That az kod içinde Ezines ve saniyede ilk e-posta konu alani için gider.
E-postalarinizi görerek size daha fazla yanit aliyorsaniz yerden biliyorsunuz.

** 2.url izleme:
URL’lerinizi izlemek için farkli yollari vardir.
Bu e-postalari benzer küçük bir kod ile URL tutabilirsiniz.

Ayrica, her bir reklam kampanyasi için farkli bir sayfa yükleyebilirsiniz. Asagidaki örnege bakin.

Bir sayfa gibi-www.yourdomain.com / product.html var
Sonra farkli bir URL gibi-www.yourdomain.com / prod.html ile ayni sayfada upoload olabilir

Yani o sayfaya gelen ziyaretçilerin web günlükleri görülebilir. Iyi bir günlük yazilim varsa söz konusu sayfa için tüm ziyaretçilerin bilgileri kaydedebilirsiniz.

Tam olarak kaç hit söyler logger Bu web bir web sayfasi ve isaret edenler tarafindan aliyor.
Yani kaç hit için ‘/ prod.html’ sayfasi ve isaret edenler geliyor görebilirsiniz.

** 3.click izleme yazilimi:
Tiklayin izleme komut dosyasi bir tiklama ile ilgili bilgi veren bir cgi betik. Tiklayin web sitesi, e-posta, Ezines, afis ya da bir sey üzerinde olabilir.
Tiklama izleme komut dosyasi bunu sizin için yararli olacak degildir tiklama sayisini söylerse. Kampanya baglantilar ya da düzenli baglantilari sayesinde satin insanlar ayirt edemez çünkü.

Peki bir tiklayin izleme komut dosyasi söylemeliyim?

1. Tiklama yoluyla orani anlatmak için tiklama sayisi söyle:

Bu sayede reklamlarinizi optimize edebilirsiniz. Belirli bir reklam düsük bir tiklama thrus alirsaniz optimize degistirebilirsiniz.

2. Ziyaretçinin ip adresi söyle.
Bu sayede size satis getiren hangi reklam biliyorsunuz. Belirli bir baglantiyi tiklayarak belirli bir ip ürününüzü satin alirsa o reklam kampanyanizin yatirim getirisini biliyorsunuz.

3. Tiklama cografi dagilimi söyler.
Farkli ülkelerden kaç tiklama geliyor bilmek istediginizde yararlidir. Eger ip adresi ile ‘jp’ görürseniz gibi, size Japonya’dan ziyaretçi biliyorsunuz. Ama bu her durumda mümkün degildir.

reklamlarinizi test önemli ipuçlari:

==> Eger URL ‘Alive’ oldugunu düsünüyorsaniz, sunucu bu sayfada silmeyin.

Eger ezine makaleler bir reklam tutmak ve diger Ezines gönderirseniz, makaleler sunucu insanlar üzerinde bu URL silmek bir while.If sonra tüm net yayilmis olacak ‘404 sayfa bulunamadi ‘hatasi alirsiniz ve kaybedersiniz potansiyel ziyaretçi.

==> E-posta kampanyalari Kisacasi URL’ler düsünün. Uzun URL’ler iki satir kadar kiracak ve okuyucu istenen sayfa almak için üzerine tiklayin olamaz.

== Bir seferde> test BIR DEGISKEN. Eger satis mektubu iki farkli türleri için ve ürün ile ücretsiz hediyeler vererek tepki ve satis oranini kontrol etmek istediginizi varsayalim. Ayni anda her iki test etmeyin. Ilk satis sayfasi degisken kontrol edin. Eger iyi bir yanit alamiyorsaniz, o zaman ücretsiz hediye degisken gidin.

Eger satis sayfalari birine iyi yanit alirsaniz, daha sonra farkli reklam kampanyasinda ücretsiz hediye yöntemini kullanin.