etkili basliklar yazmak için ipuçlari

Basliklar okuyucunun dikkatini çekmenin amacina hizmet. Iyi bir baslik ile, okuyucu makale, brosür, bülten veya reklam okuma ilgisini alir. Etkili basliklari üretmek için kullanilan birçok teknik vardir.

Bu okuyucuya merak yaratacak sekilde bir baslik olusturun. Bu kiskirtici bir soru sorarak ya da baslik görünüste çirkin açiklama yaparak yapilabilir. Tanidik ifadeler kelime oyunu, ses yinelemesi ve kalkis kullanarak göz alici ve eglenceli basliklari olusturmada yardimci olur. Bu baslik o ya da o hiç okumak olmayabilir büyük olasilikla okumak için okuyucu için zor oldugu ortaya çikiyor gibi belirsizlik önlemek için her zaman daha iyidir!

Baslik bu “benim için ne var?”, Okuyucu bu makaleyi okuyarak alir birincil yarari Mansiyon soran okuyucuya bir cevap sagladigi sekilde icat edilmelidir. Belki, sen baslik ile ortak bir sorun için bir çözüm saglayabilir. Her zaman tatli ve mümkün oldugunca kisa baslik tutun. Basliklari için ideal uzunluk yedi kelime veya daha azdir. Kisa basliklari punchier ve okunmasi kolay olmasidir.

Baslik ile müsterilerinize asla yalan. Bu yazinin basligi için yakisir bir makale saglamak çok önemlidir. Baslik okuma, okuyucu bir hikaye bekliyor olacak ve üretilen hikaye tamamen farkli bir sey ise, bu okuyucu hile hissedeceksiniz büyük olasilikla olmasidir. Baslik ilk kelimenin bas harfi oldugundan emin olun, gerektigi gibi baslik tüm diger isimler. Baslik tekdüzelik sonra kaybolur gibi, her kelimenin sermaye aliskanligi gelismez.

En etkili basliklari mantikli cümle yapilari, aktif ses ve güçlü bir simdiki zaman fiil sahip olanlar oldugu kanitlanmistir. Her zaman iyi basliklari sürücü iyi fiiller oldugunu. Aksi belirtilmedikçe, sayfanin solunda gömme bir makalenin basligi yerini bir aliskanlik haline getirin. Gelecek zaman gelecek olaylar için kullanilirken, tüm basliklari yakin geçmiste bilgi, geçmis mükemmel için geçmis zaman için simdiki zaman kullanmalisiniz. Basliklari noktalama biçimi temelde normaldir. Periyodu çift tirnak kopya olarak kullanilacak olmasi ve burada sadece tek bir tirnak kullanilmalidir kisaltmalar için kullanilmalidir. Bu basliklari hatlari veya edatlari ile biten çizgiler arasinda fiil adet bölünmüs asla bir noktaya olun. Bu basliklari düzensiz görünmesini saglar. Akilda bu isaretçiler tutmak ve makaleler için etkili basliklari üretiminde devam!