is basarisi korumak için yollar

O meslek sahiplerinin yogun ve sikici is terk etmeye karar verdi Susan basarili bir pazarlama yöneticisi oldu. Meslektasi kendi online butik çikarmak için bir yil önce ayni karari yapti bile çünkü o yillardir kariyer degisikligi tefekkür olmustur. O arkadasi is gürledi nasil gördüm ve onlarin yerine zenginlikleri girisimci onu biri yapti.

Sadece arkadasi zengin, basarili ve bagimsiz gibi olmak istedim. O su anda çalistigi sirketten baskisindan özgür olmak istiyorum ve onun yasam yönetmek için daha fazla bos zaman almak istiyorum. Onu endise evirip yil sonra, nihayet isini birakip kendi is çikarmak karar verdi.

Susan, ancak, bir is kurma kolay oldugunu ögrendim, ama sürdürülmesi zor bir süreçtir. Birçok isletme sahipleri, sadece Susan gibi, bu ikilem geçmesi. Eger bölgede yeni oldugu için is belki baslangicinda müsterilerin çok sayida çekmek mümkün olabilir. Sizin kartpostal insanlarin ilgi tutarak çalismis olabilir, ama gün ilerledikçe insanlar aniden ilgi kaybedersiniz. Simdi, bir kez yasanan basari sürdürmek nasil? Eger sürdürülebilirlik elde etmek için bilmeniz gereken sirlari var mi? Burada dikkat etmeniz gereken sizin için birkaç noktalar sunlardir:

Ürün ve hizmetlerin • koruyun kalitesi. Eger insanlari sadik tutmak için anahtardir kaliteli ürünleri. Insanlarin sürekli piyasada zorluklara ragmen sizden satin saglamak için sunan yüksek kalitesini korumak için emin olun.

• iyi iletisim kurun. Basarili bir is sahibinin özelliklerinden biri büyük bir iletisimci ediliyor. Siz müsterilerinize dinlemek için bilmek gerekir ve bu açiklik ve sebat ile bunu yapmak gerekir konusmak için sizde zaman.

• çesitlendirilmesi. Piyasadaki en basarili isletmelerin ürün veya hizmet gelistirmek için farkli alanlari kesfetmek için biliyorum. Bunu yapmak için uzmanlik uzaklasmaya gerekir. Sadece yeni alanlarda sansinizi deneyin gerekir. Zaman zaman müsterilerinize yeni bir sey sunan bir pazar basarisi sürdürmek yardimci olacaktir.

• Sürekli is piyasasi. Birçok isletme sahipleri korku pazarlama maliyeti. Bir brosür veya kartpostal Yazici yazdirma islerini binlerce dolar degistirmek gibi, pek çok pazarlama kampanyasi takip basarisiz. Sürekli ragmen pazara sürekli kartpostal, poster veya brosür baski anlamina gelmez. Pazarlama müsterilerin organik hayata topluluk veya kuruluslarin katilma seklinde olabilir.

•, bilgi ögrenmek, ögrenmek. Is hayatinda, yeni seyler, egilimleri ve stratejileri sürekli ortaya. Yeni bilgiler, beceriler ve deneyimler alarak, isinizi gelistirmek için nasil yeni fikirler olsun.

• degisikligi kabul. Hiçbir sey de olsa, kalicidir. Insanlar, teknoloji gelismeler birakin ve pazar gelistikçe, bu nedenle piyasada degisiklikleri kabul ve bu degisiklikler ile basa çikma için gerekli ayarlamalari yapmak için hazir olmasi emin olun.

Bu isaretçileri mutlaka is basarisi sürdürülmesinde Susan ve diger tüm isletme sahipleri yardimci olacaktir. Sadece yaratici olmak ve zaman zaman ve insanlar kesinlikle sonra gidecek yeni is fikirleri canlandirmak. Ayni sekilde, sabirli olun ve her zaman olumlu bir tutum ve profesyonel bir sekilde korumak. Ne ask ve basari sadece takip edecek.