pazarlama için bütünsel bir yaklasim

Çogu pazarlama makaleleri belirli bir tür ya da pazarlama stratejisi hakkinda bilgi verecektir. Bu baski, radyo ve TV pazarlama gibi geleneksel gibi basit bir sey olabilir, ya da bir pazarlama blog ya da pazarlama makaleleri olusturulmasi gelisimi kadar yeni olabilir. Bilmeniz gereken ancak kendisi bütünsel olmalidir pazarlama. Size ihtiyaciniz olan herkese ulasmak istiyorsaniz, yaklasim tüm caddeleri kapsayacak sekilde olacaktir. Bu makalede, nerede ve nasil basari en iyi sansi elde etmek için bütünsel bir sekilde pazarlama yapmak için size ögretecektir.

Baski • Pazarlama – tabii ki göz önüne alinmasi gereken ilk pazarlama ortami basili ortamidir. Pazarlama kartpostal, brosür, katalog ve el ilanlari gibi baski seyler bugün çok etkili ve hala orada dogru pazarlama için önde gelen ortamlar olarak kalir. Onlar yapmak ve üretmek için basit ve kolayca farkli dagitim stratejileri için yeniden görevli olabilir. Bu orta etkili oldugu için tüm pazarlama kampanyalari pazarlama için en az bir baski stratejisi olmalidir.

Radyo ve TV de • Pazarlama – Simdi, tabii ki, pazarlama büyük bebekler radyo ve televizyon reklam vardir. Tabii ki bu ortamlar pazarlama için en iyi ve en genis kapsama alani saglar. Kelimenin tam anlamiyla radyo ve televizyon reklamlari ile milyonlarca insan ulasabilirsiniz. Sorun olsa reklamlarin bu tür genellikle olusturmak zordur ve tabii ki daha pahali olmasidir. Sadece kisa bir süre için sürebilir süre Yani onlari olustururken büyük bir çabadir. Yani sadece özel pazarlama kampanyalari için bu ortamlar kullanmalisiniz. Eger devam eden bir kampanya istiyorsaniz, baska bir sey ile bu desteklemelidir.

Bloglar • Pazarlama – pazarlama stratejileri ile kesif biraz düsünüyorsaniz, internette bloglar kullanimi girmeleri isteyebilirsiniz. Birçok sirket blogcular sponsor ya da pazarlama için özel kullanim için bazi bloglar kendilerini kurulum. Çogu genellikle yeni bilgiler sirket akan tutmak için düzenli olarak pazarlama makaleler yayinlayacak. Bu ayni zamanda ana sitesi için sayfa siralamasi kadar bina ederken, insanlara ürün ortaya çikarmak için güzel bir platform olarak hareket edebilir çünkü pazarlama için harika bir iki yönlü bir yaklasim olabilir.

Sosyal ag ortamlar üzerinde • Pazarlama – Sosyal ag siteleri de pazarlama için harika yerlerdir. Friendster, Facebook, My Space ve digerleri gibi web siteleri genelinde pazarlama mesajlari almak için kolay bir portal olabilir. Kolayca yorum ekleyebilir ve insanlar görmek için notlar olusturmak, firma için ayri bir profil olusturabilirsiniz. Temelde farkli arkadasi aglari araciligiyla bu yerinde bir sekilde kendinizi tesvik edebilirsiniz. Tabii ki, sorumlu bu özelligi kullanin ve bir spam haline asla.

E-posta yoluyla • Pazarlama – Son olarak, pazarlama e-posta geliyor. Tabii ki bir spam olarak markali istemiyorum da, hala daha iyi ve pazarlama mesajlari e-posta daha sorumlu yolu vardir. Örnegin, onlar yarismalari kazanmak veya freebies almak için bir sans elde etmek için sik sik ücretsiz bir haber bülteni almak için “opt” zorunda insanlara anlatmak olabilir. Bu sekilde, pazarlama e-postalari istenmeyen degildir ve kesinlikle her zamanki Spam daha fazla okunacaktir.

Yani o sizin pazarlama için bütünsel bir yaklasim için gereken yaklasimlardir. Bu her seyi ve neredeyse kampanya basari emin olabilirsiniz. Iyi sanslar!