serit yakasina igne sessiz bir sekilde bir açiklama yapmak

Yaka ignesi uzun kuruluslar ve nedenleri için destek göstermek için kullanilmistir. Son yillarda, serit yakasina igne bilincini artirmak ve bu tibbi arastirma, anti-zorbalik kampanyalari ve yurtdisina asker için destek gibi sosyal nedenleri için fon son derece popüler bir yolu haline gelmistir.

Serit yakasina igne ilk 20. yüzyilin son on yilda dikkatleri üzerine çekti. 1990 yilinda, sari serit Irak’taki ABD askerlerinin destegi bir sembolü oldu. Aktivistler, 1991 Tony Ödülleri’nde kendi yakalarina kirmizi kurdeleler giydi sonra kirmizi kurdele AIDS olan insanlar için destek bir sembolü oldu. Her iki kisa sürede popüler yaka ignesi oldu. Bu ilk isaretçilerine popüler olunca, diger kuruluslarin diger sosyal nedenleri tesvik etmek için kendi renklerde kurdele igne kabul etti.

Yaka ignesi insanlar layik nedenleri için destek göstermek için kolay bir yoldur. Bunlar ekonomik, onlar mütevazi konum, ama onlar takan umurunda bir kisi oldugunu göstermektedir. Genel olarak, insanlar bir grubun bir parçasi oldugunu, kendilerini ötesinde bir sey ait oldugunu hissetmek ister. Yaka ignesi sosyal bir neden ya da kurulus için ayni pin tasarimi paylasan insanlar bir grup olusturarak aidiyet bu anlamda hitap.

Yaka ignesi çesitli stilleri birinde yapilabilir. Kurdele igne için en popüler tarzi yumusak emaye pin. Bu özellik, emaye isi yaka ignesi en güzel taki kaliteye çok benzer, ancak daha düsük maliyetle.

Daha geleneksel yaka ignesi farkli olarak, kurdele igne bir kolaydir “okuyun.” Sen takan bir sey destekledigi sekli biliyorum. Eger renk neyi temsil ettigini biliyorsaniz, takan önemli gördügü neden biliyorum. Sari veya kamuflaj isaretçilerine ABD askerleri için destek temsil Örnegin, pembe kurdele yaka ignesi, meme kanseri bilinçlendirme temsil eder.

Renkler ancak çogalirlar zaman, onlarin karsilik gelen yaka ignesi temsil etmek ne anlama geldigini söylemek her zaman kolay degildir. Renkler ve neredeyse sonsuz nedenleri sonlu sayida, birçok durumda gerçekten belirli bir renk serit neyi temsil ettigini bilmek tek yolu onu giyen kisi istemektir.

Bazi bir yükümlülük olarak görüyoruz olsa da bu yaka ignesi giyen insanlar isaretçilerine temsil ne derinlemesine açiklamak için bir firsat verir, ve neden onlar için önemlidir çünkü, aslinda, bir pozitiftir. Bu bile bir neden dönüstürmek ve serit yaka ignesi kendilerini giyen baslatmak olma soru soran neden olabilir.

Elestiride bazen yaka ignesi giyen bakin “slacktivism,” igne kullananlar hale getiren bir hareket iyi hissediyorum ama destekledikleri iddia neden çok az yapar. Ama kurdele yakasina igne giymek insanlar bilincini artirmak ve isaretçilerine önemli temsil neden oldugunu göstermektedir söylüyorlar.

Herkes serit yakasina igne giymek seçer. Ancak, iman bir neden için destek göstermek istediginiz kisilerin çok sayida için bir low-key sekilde önemlidir, yakasina igne yapmak için etkili bir yoldur. Onlar yakasina igne giyen onlari dünyada olumlu bir fark yaratmak yardimci olabilecegimize inaniyoruz.