küçük isletme reklam ve pazarlama, en büyük hata

Her küçük isletme sahibi piyasada gerçekten ne istedigini önce, ilk ürünün düsünüyor. Pazar için gerçek yolu (hemen hemen basari garanti yolu) Ben müsterileri yaklasim “dir. Ne istiyorlar? Ben bu özlem onlari tatmin edecek ne alabilirim? Nasil Onlara ne istediklerini oldugunu söyleyebilir? ”
Bu düsünün … Birisi bir sey istiyorum yapmak zor. Bu zaten istediklerini ögrenmek ve onlar için bunu elde etmek için sonsuz kolay.

Örnegin. Biz yerel perakende magaza elektrikli süpürge çesitli modeller satmak. Simdi, insanlar gerçekten bir elektrikli süpürge içinde ne istiyorsun?
Ne istedikleri gerektigini düsünüyorum … ama gerçekten ne istemiyor?
Onlar islemek için hafif ve kolay istiyorum.
Onlar hayvanlar varsa, onlar hayvan saç almak istiyorum.

Bu yüzden biz reklam bu. Bu kapidan onlari alir budur. Simdi, demek bayi bol “Onlar Amerika Made In istediginiz gereken müsteri metal yapi istesin. Onlar yerel olarak satin almak istesin.”, Ve liste uzayip gidiyor.
Ama biz müsteri sayilari, onlar gerçekten istediginiz ne oldugunu istesin ne düsündügünü degil.

Eger bir kilo kaybi ürün satiyorsaniz, onlar ne istiyor ki? Daha iyi saglik, daha uzun ömür.
Ama gerçekten ne istiyorsun? Karsi cins için daha iyi bakmak için.
Daha iyi saglik ve uzun yasam yararlari vurgulayan bir kilo kaybi ürün tanitimi, reklam basarisiz olur.

Ve kilo kaybi reklamlarin çok ne gösteriyor? Gida. Çok ve yiyecek bir sürü. Neden? Asiri kilolu ve kilo vermek isteyenler … gerçekten daha fazla gida istiyorum.
Güçlü itiraz “, istediginiz her seyi yiyin kilo ve bu kit mayo uymasi.” Oldugunu Yani basarili kilo kaybi adet onlar dolandiricilik islemekle olmadan olabildigince olarak yakin olsun.

Bir reklam temsilcisi son zamanlarda benim deposunda geldi. Bana yerel bir dergide reklam alani satin almak istedi. Onu ben çalistirmak için istekli olacagini bir reklam gösterdi. O reklam bakti ve diger, marka olusturma, reklamlar ile uyum bir reklam gibi bakmadi söyledi. Ben satis degil, marka bilinirligi istedigini söyledim. O ben ne istedigini degil, istesin düsündüm bana satmaya çalisiyordu. Ne yazik ki onun için, para teslim kisi, karar verir.

Hiç bu duydunuz mu? “Bir adam bir balik ver, ve … bir gün için onu beslemek balik bir adam ögretmek, ve bir ömür boyu onu beslemek” Çok güzel bir duygu var. Ve görmek herkes balik ögrenmek istesin, ama gerçekten ne istiyorsun? Ücretsiz bir balik. Nasil balik size ögretmek için söz Reklamlar çok sayida balik söz reklamlardan daha çalismasi için zordur. Biz balik ögrenmek istemiyor mi? Tabii ki. Hepimiz daha fazla bilgi edinmek gerekir … yararlari sonsuzdur. Ama biz ne yapmaliyiz yapmiyoruz, biz ne yapmak istediginizi yapin. Ve bizim yapmak istedigimiz ne hitap eden, hemen hemen her zaman basarisiz.

Yani kendinize sormaniz gereken soru “benim müsterilerin gerçekten ne istiyorsun, ve nasil bu sunabilirsiniz?” Dir