elektrikli transpalet

Bazen bir güç palet kamyon olarak anilacaktir bir Powered Transpalet, palet tasimak ve tasimak için kullanilan bir elektrik motoru içeren bir kamyon. Bu genellikle depo olarak isyerlerinde, istihdam edilmektedir. Kamyon da genellikle olarak adlandirilir ‘yuvalar.’

Powered palet kamyon tipik olarak kolay kullanim ve isletme ile taninirlar. Genel olarak, hizli bir sekilde paletler üzerinde tasinan mal tasiyabilirsiniz. Bu kamyonlar genellikle çalisma hizi için övülür. Bu nedenle, sik sik bu tür ekspres nakliye ve alma merkezleri gibi hizli tempolu çalisma ortamlarinda, kullanilir.

Elektrikli transpalet genellikle yönde farkli sayida hareket edebilir. Ayrica göreli kolaylikla ters sürülebilir. Turu çok dar alanlarda makine tarafindan gerçeklestirilebilir. Bu kamyonlar da bir dagitim kamyonu ve bir depo alani arasinda yer rampalarda kullanilabilir.

Bu is araçlar genellikle, makinenin arkasinda bulunan bir çalisirken durmalidir sürücü için bir yer,, vardir. Bazi türleri de bir sürücü koltugu, ama, genel olarak, en çok ayakta operatör tasarim istihdam içerir. Elektrikli transpalet kamyon çogunlugu paslanmaz veya galvanizli çelikten imal edilmistir. Bu malzemeler kamyon saglam bir çerçeve veren ve dayanikliligi saglamak yardimci, genellikle yüksek kalitede. Birçok ayni zamanda, korozyon için makinenin duyarlilik en aza indirir, çinko ile kaplanmistir.

Çogu standart elektrikli transpalet kamyon £ 3000 (1360 kg) kadar yükleri tasiyabilir. Bir güç palet kamyon çatal genellikle böyle agir bir yük kaldirabilir emin olmak için takviye edilmistir. Bazi çatal paletler üzerinde daha iyi bir kavrama saglayan ve olasi kayma sansini en aza indirmek, konik.

Manuel veya hidrolik kamyon genellikle elektrikli transpalet daha fazla agirlik kaldirabilir. Ikincisi avantaji, ancak palet çok daha hizli bir sekilde hareket edebilir olmasidir. Yükün büyüklügüne bagli olarak, bir elektrikli transpalet genellikle bu çok nedenle bir forklift veya standart transpalet yerine kullanilacaktir.