sari sayfa reklam, online sari sayfalar, google, youtube, küçük isletme ve gizli sos

Yerel pazarlama benim seminer, ben birkaç soru sormak. Takip eden cevaplar aydinlatici olabilir. Burada iki veya üç var.

“Nasil reklam veririm?”
Birçogumuz gazete, radyo, kartpostal, kupon dergi, kablo TV ve Sari Sayfa reklam kullandik. Ama is neredeyse herkes Sari Sayfa baski kitap oldugunu, o yüzden bununla baslayalim.

“Eger Sari Sayfa reklam o yil önce daha az etkili oldugunu fark ettiniz mi?”
Herkes varisi el yükseltir. Seni göremiyorum bile olsa, elinizi yükseltmeye baslamis olabilir.

“Insanlar Sari Sayfalar sizi aradiginizda, ne için soruyorsun?”
Bir fiyat. Burada ne oldugunu. Onlar nereye karar vermeden önce Sari Sayfalar sizi çagiriyor ortalama müsteri, 5.3 yerlerden ortalama çagiriyor. Bir gerçektir bu.
Ve ben aci soru sormak …

“Kaç burada onlar pazar alani satmak her seyi en düsük fiyatlar var?”
Öyle mi? Ben degil biliyorum. Hala Sari Sayfa reklamlardan magaza gelen insanlari …
Ancak çogu gerçekten sadece bir fiyat istiyorum.

Tüm Sari Sayfa aramalarin% 67 (2011) simdi online oldugunu biliyor muydunuz? Ve neredeyse bulmak için her yolu da çevrimiçi? Gazeteler, ince elde para kaybetme, ve magaza kapatacagiz. Neden? Reklamverenler baska bir yol buluyorlar.

Sizin Sari Sayfa ve basili reklamlar daha az kisi onlari görüyoruz, çünkü artik daha az etkili … ama bu bulunamiyor anlamina gelmez. Sadece müsteri ariyor nerede olmak zorunda.

Onlar online ariyoruz. Ve sadece her yerde çevrimiçi degil. Onlar ne istedikleri konusunda bilgi almak için Google ve Youtube kullaniyorsunuz. Korkunç istatistikler için hazir misiniz? Online aramalarin% 85 Google veya Youtube bulunmaktadir. (Google Youtube sahibi) kombine Tüm arama motorlari ve dizinleri (çevrimiçi Sari Sayfalar dahil olmak üzere), diger% 15 olusturmaktadir. Müsteri ariyor yerde olmak.

“Ama Claude, Google bir numarali listelenen ediyorum”.
Bazi bayiler, Google yerler en üstünde yer anlamina gelir. Bu ilk birkaç listeleri (yüzlerce veya binlerce disinda) göstermek bir arama üstündeki yerel listeleri oldugunu. Bu listeler, cografi konumu reklaminiz magaza yerini dayanmaktadir. Bir birkaç faktör vardir. Yorumlar yardimci olur. Bir listelenen web sitesi yardimci olur. Yerel dizinleri yüzlerce listelenen olmak (ayni bilgi ile) yardimci olur. Ama burada vurucu …

Tiklama 5% (kisi web sitesine gitmek için bir liste tikladiginizda anlaminda) Google Rehber gelmektedir daha az. Üzücü, ama gerçek. Ve simdiye kadar yerel online pazarlama (ben hepsini okudum, ve kuru göz bunu kanitlamak için var ettik), Google Rehber (veya Yahoo ve Bing benzeri) hakkinda sadece görüsmeler üzerine okudum her kitap. Ve yine, bu onlar hakkinda konusmak budur. Neden? Yazarlar her zaman yerel dizinleri listelemek … böylece onlar hakkinda konusmak ne ücretli bir servis var çünkü.

Neden sik sik tiklanan listeleri dizini degil mi? Bu reklamlar gibi görünüyor çünkü. Onlar reklamlardir. Onlar reklamlar gibi kokusu, ve alisveris için … bilgi aradigini yok.

Bu Pay-Per-Click reklamlar o yararli degildir ayni sebep. Google arama tiklama sadece 5% Pay-Per-Click reklamlari bulunmaktadir. Neden? Yine onlar, bak koku ve reklamlar gibi hareket … ve kimseyi kandirmak degildir.

Eglence yani sira (bu PG versiyonu), sey, insanlarin çogu için online olacak bilgilerdir. Bu daha fazla bilgi almak için var …. satin almak için hemen hemen hiç, bu yüzden onlar satin almak ne karar verebilirsiniz. Bu bilgiler sadece Google Rehber listeleri veya Pay-Per-Click reklamlar degil.

Insanlar bilgi bulmak için veya belirli bir soru almak için online arama yanitladi. Nerede oldugunu bulabilirsiniz? Organik Google ve Youtube arama sonuçlarinda. Müsteri ariyor nerede çünkü bu, iyi.