kurumsal hediye dagitma arkasindaki gerçegi

Müsterileriniz ile basarili is iliskileri elde en önemli parçalarindan biri is hediyeler kullanimi dahil etmektir. Bazilari müsterileri ile temas muhafaza sürece is hediyeler, gerekli degildir hissediyorum ve her zaman bu her zaman dogru degildir ne yazik ki, mükemmel hizmet saglayabilir.

Bir is hediye is arkadaslari, müsteriler ve potansiyel müsterilerin süsleyen kalmak için harika bir yoldur. Genellikle potansiyel bir müsteri sirket sunulan ürün ve hizmetleri kullanmaya karar olup olmadigina belirleyici faktör olabilir. Is hediyeler de yeni müsteri ile is iliskileri, hem de iliskileri güçlendirmek için bir yol olarak hareket ederler.

Is hediyeleri asiri pahali, ayrintili olmak zorunda degilsiniz ne de sürekli bir is iliskisi ya da birinin hizmet veya ürün kullanacak beklentisi ile verilmesi içindir. Basitçe, is hediyeler is arkadaslari, müsteriler veya potansiyel ile iyi bir izlenim birakmak için vardir müsteri-ve belki de gelecekteki is veya onlarla çalisma iliskileri var.

Is hediyeler çok kisisel yapmayin. Bir kisiye özel hediye bu TOO kisisel degil sürece, tamam. Eger yasli bir uzak kuzeni, bakim ve saygi gösterir bir sey, ama haykiriyor hiçbir sey için alirdik düsünün “Ben her türlü ihtiyaci dikkat çekmek istiyorum!” Örnegin, size, bir potansiyel müsteri yeni bir iç çamasiri ya da bir çift çorap olur almazdim? Asiri pahali, is hediyeler basit degil tutmak, ve sizinle bir mesaj vermek eger mesaj sadece devam eden is için iyi dilek ve takdir biridir emin onlara olun. Bir gün bir potansiyel müsteri olabilir birine bir is hediye vermek istiyorsaniz, basit uygun olan hediye ile birlikte “akilda benim / bizim hizmet / ürün tutun”.

Is hediye saldirgan bir kendinize “satis”, ya da mesaji yansitiyorsa, baskalari sizin sirkete karsi olumsuz bir görünüm verecektir. Uygun is hediyeler bazi türleri masasi takvim, kalem, diger is ilgili ögeleri ya da basit bir çiçek düzenleme bulunmaktadir.