ne isleri ölçmek

Pazarlama iter sik ??sik gelen fiyat etiketi göz önüne alindiginda, pazarlama çalisiyor zaman bilmek güzel. Hiçbir sirket her sey bitmis dedi ve ne zaman pazarlama koymak zaman ve para her neredeyse hiç gerçek satis vermistir ögrenmek için mutlu olacak.

Küçük sirket ve bu nedenle daha küçük pazarlama bütçe, daha önemli bu hale gelir. Bu sirketin çok geçim meselesi olabilir. Eger pazarlama yeterli satis gelistirmek yoksa bir sonraki pazarlama itme göze mümkün olmayacaktir.

Çok az pazarlama neyin ise yarayip neyin yaramadigini izlemek için iyi bir sans vermek iter. Dogrudan posta pazarlama takip için oldukça rahat oldugu birkaç biridir, ama ne baska bir sey kullanmak gerekiyorsa?

Orada pazarlama basarisi izlemek için baska bir yol oldugunu ve sirketler bir sürü düsünün bir sey degildir. Haber baski iki farkli önemli seyler basarmak için iyi bir sans verir.

Ilk çok takip oldugunu. Kelimenin tam anlamiyla pazarlama iter hakkinda ne düsündügünüzü müsterilerinize isteyin. Onlar koymak o posterler gibi sormak, ya da hatta bunlardan herhangi gördüm. Hiç kimse hakkinda konusuyor bilir Eger yanlis yerlerde biliyorum.

Yeni brosür okumak veya posta ile kartpostal herhangi aldi kim soracak. Bu en iyi ve en dogru bilgi, hiçbir olacak degil, ama size görüntü ve müsteri tabanina iyi itiraz sözcük seçimi sag çesit olup olmadigini kaba bir tahmin verebilir.

Ikinci sey ise, daha yakin firmaniza kisi getiriyor. Onlara göre gerçekten önemli oldugunu bilmek kim sevmez? Onlari sizinle etkilesim sekilde daha aktif bir rol almaya tesvik ediyoruz. Bunu olabilir kadar iyi sirket yapmak için yardim saglamak için onlara diyorlar.

Bu oldugu gibi haber bülteni baski çok noktasidir. Onlarla daha iyi bir çalisma iliskisi tesvik etmek için müsterileri ile daha güçlü bir baglanti olusturmak istiyorum. Neden bu konuda konusmak herkes duydum olsun onlar pazarlama hakkinda ne düsündügünü görmek ve bu biraz daha almak degil mi?

Bu yaklasimin dogrudan dogasi birçok sirket bunu göz ardi yapan seydir. Fikir sadece böyle bir sey hakkinda müsterilerinize talep edemez ortaya çikiyor. Peki, sana kimse onlar bu konuda ne düsündügünü yeni pazarlama görülen ve olup olmadigi ya da bülten sordu eger alacagi tepkileri de sasiracaksiniz düsünüyorum.

Gelecekteki kampanyalar için pazarlama artiracak, ancak müsterileri ile iyi bir bag gelistirecegiz ve bunlari yapmak Sadece sizin için çok daha sadik.