ikna edici bilinçalti görüntüleri

Görüntüler genellikle, talimat gösteren, belirlenmesi, metin ve ses ek olarak degisim, yetki ve bilgi vermek için kullanilir. Buna ek olarak, görüntüleri, önemli anlamak zor, ve okuyucularina yeni içerik için kullanilir. Herhangi bir görsel etkililigi bilgileri ve türüne ve deneklerin malzeme ile etkilesime izin süreyi, ortama baglidir. Görüntüler de etkili oldugu ve eglence ile katilimcilarin saglamak ve olumlu ve olumsuz bir deneyim altini çizebilirsiniz.

Insan algi esiginin altinda bilinçalti görüntüleri veya görüntüleri özellikle film ve televizyon bilinçalti dernek ve etkisi duygu ve tutumlar, tetikleyebilir. Bilinçalti görüntüleri, iltifat, alay, rezil ikna korkutmak ve hatta seyirci bastan çikarmak için kullanilabilir. Reklam, özellikle, görüntüler bilinçalti mesajlari tasiyabilir. Içki ya da sigara ile ilgili ilanlar, örnegin, bazen seks sembolleri kullanin. Görüntüler, anlamak ögrenmek, ve metin okumak seyleri hatirlamak için kötü izleyiciler için daha kolay hale telafi edici olabilir.

Bilinçalti görüs savunuculari bu devam eden yapilari tarama ve bin kat daha uzun süren bir uyari muayene daha fazla veri toplama yetenegine sahip oldugunu iddia ediyor. Tarafsiz netlik ile bilinçsiz vizyon bakilmaksizin sekle ya da arka plana ait olmadigi dakika ayrintilari kaydeder. Ama genellikle sekli için bilinçli tercih geri egilimindedir ve dokusal ve zemin elemanlari daha fazla önem veriyor.

Kati arastirma kanitlarinin, tutum bilinçalti görsel bilgi duyarli olabilecegini düsündürmektedir olsa da, bu ayni arastirma bulgulari bu etki sinirlarini açikça. Ilk olarak, bilinçalti görüntü efektleri laboratuvar çalismalarinda, deneyci konularda bilinçalti uyaran sunulmaktadir bölgeyi yakindan odaklanmak saglamak için çok çalismak zorunda. Günlük ortamlar, örnegin odaklama olasi özel ve böylece mesajlari belki de, minimal isleme alma olmaz. Olagan karmasada