Modern mucize – sari sayfalar

Üretim telefon oldu. Alexander Graham Bell bu çalisma var sonra, güney kudzu asma gibi yayildi. Az iki yil içinde ilk sonra konusma “Watson, sana ihtiyacim var buraya gel”, bir “merkez” ve arayanlar (1878) baglamak ve kesmek için biri için yeterli telefon vardi.

Yeni Bells en hizli büyüyen New Haven Telefon Sirketi (Connecticut) yeterli sayida insan hepsini 50 abone isimleri ile bir küçük beyaz kart yayinlamak için neden “on line” vardi oldu. , Konut profesyonel, çesitli ve gerekli hizmeti listeleri: basliklar dört bölüme ayrildi. Böylece, ilk telefon “kitap”

Erken dizinler sadece isimleri listelenen; operatörleri Her arayan için baglantilar yapti çünkü numaralari gerekli degildir.

1886 yilinda, Reuben H. Donnelley ilk seri telefon rehberi reklam kurulmus, o biz Yellow Pages olarak bildigimiz bütün bir sanayi olusturmak yardimci oldu.

Hiç kimse bu sayfalara sari döndü nasil emin için bilir. Onlar bu sekilde baslamadi. Legend Yazici 1883 yilinda beyaz kagidi disari kostu ve yerine yeni bir sevkiyat için hafta beklemek, sari kullanilan o var.

Sari kagit bilesimi o siyah tür gösterdi sonra takip arastirma kolay renkler, beyaz üzerine siyah disinda okumak oldu.

Çogunlukla, Sari Sayfalar RH Donnelley ve telefon sirketlerinin özel tekel vardi.

Daha sonra deregülasyon ve yayincilar sari reklamlar bir, ikinci veya üçüncü veya dördüncü kitap satis çok karli olabilir bulundu geldi.

“Yeni adamlar” genellikle cheaper.It Sari Kitap ve TransWestern Yayincilik olmanin en büyük bagimsiz ile ülkedeki 250 yayincilar, ürettigi 2.300 bagimsiz sari sayfa türü dizin üzerinde su anda var tahmin edilmektedir vardir.

Los Angeles County tek basina, farkli yayincilar ve birçok dilde 135 telefon rehberi vardir.

Sari Sayfalar sektöründe yillik reklam satis fazla 14 milyar dolar hesaplari.

Hangi kitap satin alabilirim? Birden fazla? Baglidir. Eger telefon sirketi kitabi ya da iki büyük bagimsiz ile gitmek yoksa, reklamlar çok olan kitaplar arayin. Arastirmalar, içerik yüklü dizinleri kullanmak gösterir. Bir dizin vardir, daha fazla kullanim aldigi daha fazla reklam.