reklam ve tanitim çok düzeyde

Ben reklam ve is niyet ve asamasina gelen promosyon çok düzeyde oldugunu bilmiyordum bahis. Bu düzeylerini anlama böylece daha fazla para kazanmak dogru amacina küçük isletmeler terzi kendi promosyonlar ve reklamlari yardimci olur. En biraz daha yakindan bakalim …

evre 1 – farkindalik
Hey annem bana bak! Dikkat isteyen küçük bir çocuk agliyor. Ama onlar var bilmiyorum – küçük isletme için en büyük tehditlerden biri var ne sunduklari ihtiyaç oldugunu binlerce insan olabilir gerçektir.

Bu asama “Eger insa halinde onlar gelecek” prensibine göre çalisir. Bu kadar rekabet yoksa iyi ya da kurulu bir marka, yeni bir yer açilmasi.

Bu reklam en temel seklidir ve onun kullanim alani vardir. Ne yazik ki çogu küçük isletmeler bu düzeyde geçmis hareket asla.

evre 2 – kazanç pazar payi
Bu promosyon bir reklam çok önemli bir asamadir. Eger insanlar bir rakip üzerinde seçtiginiz böylece orada benzersiz satis teklifi koymak yerdir. Eger rakip olmayan bir sekilde zorlayici olmak zorunda.

En reklam (hatta büyük çocuklar bir sürü) sadece bu kadar gitmez. Senin isin burada müsteriden eylem mecbur etmektir.

evre 3 – artis tüketimi
Yeni müsteriler kazanmak çok önemlidir, ancak eski müsterileri geri getirmek için ne yapiyorsun? Reklam veya promosyon taktikleri ne tür sikligi ve ortalama satin alma boyutunu artirir.

Mevcut müsterilere reklam para kaybi degildir. Aslinda yatirim getirisi yeni müsteriler elde etmek için reklam çok daha yüksek olmasi muhtemeldir.

Müsterilerine daha sik geri gelip almak ve bunu yaptiklarinda sizinle daha fazla harcama yollarini düsünün. Asagi Bu iki bilesen olsun eger satis üstel büyüme gerçeklestirebilir.

evre 4 – firsat yararlanmak
Eger satis artirmak için firsatlari kullanmak burada asamasidir. Ne tür bir firsat? Nasil tatil satis, uzun hafta sonlari, güncel olaylar hakkinda?

Tanitimi için çok kötü bir haber kullanma hakkinda dikkatli olun. Çok parali asker olarak görülüyor size ugrak geri gelebilir. Orada 911 sonra terör sigorta satilan bazi sirketler vardi – ama herhangi bir iyi yapti düsünemiyorum.

Ancak, yükselen benzin fiyatlari ofset ya da yaz firsatlar isi yenmek için firsatlar sunan seyler her türlü tesvik etmek harikaydi olabilir.

Asagi ayrim ince noktalarini içine bu dört asamada kaynatin, ancak mastering sadece bu temel size daha karli bir gelecek için bir baslangiç ??verecektir.