reklam tashih, tashih, tashih için üç anahtar

Hiç posta kutusu açildi ve hatalari ve yazim hatalari dolu bir reklam aldiniz mi? Hiç ürün veya hizmet aslinda sunuluyor ne hiç bir fikrim yoktu o kadar anlasilmaz bir reklam aldik? Eger el ilani veya kitapçik baski olup olmadigini, isiniz için bir reklam baski göz önüne alindiginda, reklam tashih için zaman gerekir. Dilbilgisi hatalari için degil, ayni zamanda netlik için degil sadece kontrol edin.

Eger reklam çabalari ile basarili olacak eger dilbilgisi ve yazim hatalari yakalanmis olmasi gerekir. Reklam bir Ingilizce ögretmeni ulasan düsünün. Reklam birçok hata varsa o kisi is hakkinda iki kez düsünmek olmaz. Hatta bir noktalama hatasi bazi potansiyel müsterilere kapatmak olabilir.

Eger kitapçik ve brosür kendiniz için kopya yazdi Tabii ki, sorun hatalari yakalamak olabilir. Bazen beynimizin otomatik olarak eksik harfleri, kelimeleri, ya da noktalama isaretleri doldurun. Baska birisi belgeyi tashih isteyebilirsiniz. Aslinda, birkaç kisi sahip belge cevapsiz hatalari sizi korumaya yardimci olur tashih.

Clarity redaksiyon bir diger önemli yönüdür. Tabii, is müsterileriniz için yapiyor olacak tam olarak ne biliyorum, ama amaciniz reklam net degilse, müsterilerinizin hizmetlerinizi arayan gelmeyecek. Sundugunuz hizmetler açik ve kesin olarak tanimlanmis oldugundan emin olmak için kopya okumak ve yeniden okuyun.

Yine, baskasinin kopyasi okudum. Eger ürün veya hizmet kopya okuduktan sonra olmak anlamak ne o kisi sorun. Isinizi bagli degildir kimse açikça size belge sunmak ne ve kim anahat eger, büyük olasilikla açikça bilgi sunan iyi bir is yapmis.

Isinizi ne anlatirken, sanayi jargon kullanmak için günaha kaçinin. Eger hedef pazar kullandiginiz jargon anlayacaksiniz emin olamaz. Bir terim veya ifade araci, hedef müsteri muhtemelen sadece farkli bir is veya hizmet saglayicisina geçmek ne bilmiyorsaniz. Bir ortaokul ögrencisinin açisindan kopyasini okuyun. O çocuk ne yazdi anlamak misiniz? Aksi takdirde, çok fazla sanayi jargon kullandik. Sen yazdiklarini kolaylastirmak gerekir.

Unutmayin, potansiyel müsteriler ve müsterilerin reklam üzerinden bakmak için uzun bir zaman alacak degildir. Eger onlar açmak an sunuyoruz anlamak yoksa, onu atmak ve baskasina hareket edecek. Redaksiyon ve digerleri isinizi tashih yardimci sahip olarak, bu senaryo kendinizi koruyabilirsiniz. Açiklik ve dogru dilbilgisi reklam kopyasini kazanmak için gereklidir.