dogrudan liste pazarlama nedir

Dogrudan liste pazarlama en eski kimse hedef pazar tabanina uzanarak en maliyet etkin yollarindan biridir. Bu is hakkinda müsterileri bilgilendirmek ve onlari harekete geçmeye ilham bir odakli bir sekilde oldugunu, bu durumda bir satin alma yapmak için basvurun. Bunu yapmak için, isletme sahipleri gibi el ilani, brosür, satis mektuplari ve kartpostallar gibi araçlari kullanmak için seçebilirsiniz.

Dogrudan liste pazarlama yeni çag versiyonu hiç popüler e-posta pazarlama. E-posta pazarlama ile olmanin en büyük avantaji dogrudan liste pazarlama ücretsiz ne oldugu olmasidir. Ancak yine de reklam ve pazarlama kampanyasi dogrudan liste pazarlama dahil etmek isteyebilirsiniz neden bazi nedenleri vardir. Bize bazilari gözden geçirelim.

Üç en zorlayici nedenleri sunlardir:

· Bu maliyet etkin ve hatta küçük isletmeler için uygun oldugu

· Bu maksimum getiri vaat bu müsteri tabanini dogru odakli olabilir

· Bu kurmak ve çalistirmak için oldukça basittir

Bu bilgisayarlara erisim ve internet olmayabilirdi müsterileri hedefleyen bu yana yukarida belirtilen nedenlere ek olarak, dogrudan liste pazarlama da gereklidir. Örnegin, yaslilar ya da ev kadinlari çok aile ve çocuklar, is ile yakaladi kim.

Diger bir neden dogrudan liste pazarlama baslamak oldukça basit olmasidir. Tek ihtiyaciniz olan tarih posta listesine bir kalmistir. Yanina (brosürler, satis mektuplari vb) kullanmak istiyorum araci veya araçlari kadar karar, bir posta ev bulmak ve basarisini ölçmek için basit bir izleme sistemi kurmak.

Dogrudan bir liste pazarlama kampanyasinin Gol

Bir dogrudan liste pazarlama kampanyasi kurulmasina karar her zaman, burada akilda tutulmasi gereken budur:

· Sizin dogrudan liste pazarlama kampanyasi dogru kisi (is demografik ihtiyaçlarini karsilamak müsteriler) ulasma dönük olmalidir

· O kisi tarafindan okunmalidir

· Bu eylem ilham vermelidir

Unutmayin dogrudan liste pazarlama güçlü bir araçtir ve objektif güven olmalidir. Bu sadece insanlara ulasarak ilgili degil. Dogrudan liste pazarlama hakkinda uzanarak ve “hedef” kitle ile baglaniyor.

Dogrudan liste pazarlama kampanyasi için güçlü bir kopya yazma için ipuçlari

Birçok insan bir satis kopya yazma düsüncesiyle yalakalik olabilir. Hepimiz yetenekli yazarlar degildir. Ancak kampanya için satis kopya veya mesaj yazarken mümkün degildir. Sadece mesaj yazmak yapmak için asagi oturup olarak asagidakileri göz önünde bulundurun:

Baslamadan önce, diger isletmeler kullandiginiz pazarlama malzeme için etrafinda kesif. Satis harf veya brosür ve el ilanlari geçmesi. Onlar bunu görün. Dilin bir not, kullanilan kelimeleri, kendi mesaj ilham niyeti olun. Bu sey nasil bir fikir almak için nedenidir.

Sonraki oturup size teslim istediginiz bir mesaj düsünüyorum. Akliniza ne olursa olsun, bilgilendirici ilginç ve anlamli olmasi gerektigini unutmayin. Kelimelerle ifade ve dikkatini çekmeye etrafinda çimdik. , Basit kelimeler ve kisa cümleler unutmayin.

Özel teklifler ve indirimler ekleyerek aciliyet olusturun. Ama burada ucu, onlara zaman duyarli olun. Bunun nedeni, insanlar sadece kisa bir süre için yaklasik olacak biliyorsaniz bir sey hareket olasiligi daha yüksektir. Ve bu kadar, bitirdiniz.