viral pazarlama kampanyasi

Kuskusuz kelimeleri Viral Pazarlama Kampanyasi ses ugursuz yapar. Ancak online pazarlama dünyasinda hesaplamak için bir güçtür. Online is dünyasi viral pazarlama bir is getirebilecegi sayisiz faydalari ile abuzz oldugunu. Binlerce ve izleyiciler milyonlarca genelinde ulasma potansiyeli olan, viral pazarlama onun tuz deger her girisimci kabul gereken bir pazarlama aracidir.

Tanimlanmis viral pazarlama

Bu noktada bloglar veya makaleler, belki de dönem viral pazarlama rastlamak olabilir. Kesinlikle viral pazarlama ile ilgili net üzerinden mevcut bilgileri hiçbir eksiklik yoktur. Dogru pazarlama uzmanlari viral pazarlama çalistik kurulan girisimci ve web sitesi sahiplerinin, her iyi bir haber tasiyicisi olmak istiyor. Viral pazarlama çok genis bir konu olmasina ragmen, bu makale viral pazarlama yani sira çok sayida avantajlari hakkinda basit ve temel bir açiklama sunmak odaklanan, özellikle yeni bir is sahibi yararina.

Viral pazarlama klasik örnekler, 90’li yillarin basinda ve daha sonra Yahoo mail üzerine çikti ile Hotmail gibi web siteleri vardir. Aramizda kim yahoo veya hotmail ile bir e-posta hesabi tutmaz? Ücretsiz e-posta hesaplari sunarak bu web sitelerini kendi etki lider oldu ve pazar taban ele geçirdi. Kisa bir süre sonra internete erisimi olan herkes hotmail veya yahoo ya bir hesabi vardi.

Viral pazarlama hemen hemen gerçek bir virüs ile ayni ilkeler üzerinde çalisir, ayni yayilir. Tibbi tabii ki kelime “spread” korkunç çagrisimlari vardir. Ancak pazarlama dünyasinda sadece geçen veya bilgi bir tür yayilma anlamina gelir. Bir bu online yapilir disinda, propaganda “kulaktan kulaga” diyebilirsiniz. Örnegin o baslatiyor yeni bir ürün hakkinda bilgi aktarmak isteyen bir web sitesi sahibi için alin. O viral pazarlama stratejisi istihdam olsaydi o ücretsiz bir e-kitap veya video sunabilir. Bu e-kitap veya video içerigi mutlaka içerigi zorunda degildir onun is veya ürün ile ilgilidir. Ancak onun ag grubu arasinda bu e-kitap veya video dolasir zaman o bu bilgileri bu insanlara bilinen diger kisiler ve kaynaklar boyunca geçilecek emin için bilir. Ücretsiz seyi kapmak için her zaman beri böylece basarili bir zincirleme reaksiyon basladi. Basit bir baglanti veya web sitesi adresi, hatta e-kitap veya video bagli bir yazar biyo onun sitesini ziyaret bir patlamaya neden olur. Bu viral pazarlama gücüdür.

Basarili Viral Pazarlama Kampanyasi Elemanlari

Her pazarlama kampanyasinin basarisi yol birkaç önemli maddeler vardir. Viral Pazarlama bir istisna degildir. Burada basarili bir viral pazarlama kampanyasinin temel unsurlari sunlardir:

· Genellikle ücretsiz ürün veya hizmet Teklifler – bir viral pazarlama kampanyasi ya ücretsiz bir ürün ya da hizmet sunmalidir. E-kitap isinizi satiyoruz Yani örnegin paket için ücretsiz bülten aboneligi eklemek olabilir.
· Kolay aktarimi ve paylasimi için izin mi – Sizin ürün ve hizmetleri ve mesajlari paylasmak kolay transfer ve kolay olmalidir. Video sunuyoruz o zaman indirme linki kullaniniz ve paylasmak için kolay oldugundan emin olun.
· Büyük küçük gelen ölçeklenebilirlik için izin mi – Ürün veya hizmet özel sunucularin kullanimi gerektiriyorsa, örnegin o zaman devam edin önce zaten yerinde oldugundan emin olun ve viral pazarlama kampanyasi kurmak.
· Hedefler davranis ve insan dogasi için ortak olan motivasyonlari – Bir viral pazarlama mesaji en önemli maddelerden biri mizah degil, ayni zamanda en etrafinda geçmis olsun seylerden biridir. Mizah ya da mutlu mesaj çesit tasiyan e-posta ve video biz aile ve arkadaslar arasinda aktarmak için büyük olasilikla olanlardir. Böyle bir mesaj etrafinda kampanya olusturmak eger Böylece etkili böylece kampanyasinin basarisi ve sürdürülebilirliginin saglanmasi genel bir insan egilimi içine yakalama vardir.
Dagilim için maksimum potansiyel ile · Hedef iletisim aglari – çogu insan sadece mutluluk çok geçmek için mutlu ve paylasmak olan bu tür sosyal ag gruplari gibi kaynaklari tanimak ve hedef.
· Tüm mevcut kaynaklarin Exploits – bagli programlar gibi kullanin kaynaklari, ücretsiz makale dizinleri vb viral pazarlama kampanyasi daha da. Fikir mümkün oldugunca çok insan olarak ulasmak için gerçekten ve bu her mevcut kaynak ya da is ürün veya hizmet hakkindaki sözcügü yayginlastirin yardimci olabilir araci kullanmak gerektirir.