anketler kiliselerde anketler

Anketlerde bilgi toplama son derece faydalidir. Bu araçlar pazarlamacilar ya da isletmeler için sadece degil, kiliseler ayni zamanda cemaat geribildirim toplamak için kullanabilirsiniz.

Kiliseler, anketler kiliseye devam ölçmek için anketler çesitli konularda görüsler istemek ve hatta ipuçlari ve anlayislar toplayabilir. Dogru sorulari sorarak tüm toplum gelistirilmesinde kullanilabilecek faydali bilgiler temin edebilirsiniz. Anketlerde elde edilen bilgiler kilise da onlari herkesin yararina olacak daha iyi kararlar almalarini saglamak onlarin cemaat daha iyi anlamak, için izin verir.

Düzgün yürütülmektedir Anketlerde kilise kendi cemaat üyeleri düsünmek ve gibi farkli alanlarda nasil davrandigini söyleyebilir:

• Katilim. Eger kiliseye kadar siklikla gidiyorsun? Eger derslere katilmakla mi?

• Katilim. Eger kilise etkinlik ve faaliyetlere ne kadar aktif mi?

• Darbe. Kilise yasam üzerinde olumlu bir etkisi oldu mu? Eger daha iyi bir insan haline geliyor düsünüyor musunuz?

• Ne vaaz düsünüyorum. Kalitesi iyi mi? Eger vaaz yararli buluyor musunuz?

• Ne kilise liderleri düsünün. Onlar hevesli? Size ilham mi?

• Ne toplum düsünün. Eger buraya ait oldugunu düsünüyor musunuz? Insanlar tesvik musunuz?

• Ne gençlik programlari hakkinda düsünüyorum. Kilise Sizce iyi gençlik egitim var mi?

Anketlerde dogru ve objektif bilgi planlamak ve daha iyi strateji, böylece onlarin hizmetler ve olanaklar gelistirmek için kilise saglar. Kilise liderleri de rollerini daha etkili olmak için toplanan geribildirim kullanabilirsiniz.

Veri toplama ek olarak, anketler ve arastirmalar kiliseler toplulugu ile baglamak için bir firsat verir. Bir web sitesi var bir kilise ziyaretçi çektigini ve katilimi tesvik etmek için çevrimiçi anketler ve arastirmalar kullanabilirsiniz. Akilli ve zamaninda sorular da güven ve inanilirligi insa ve konu ahlak ve etik, siyaset ve medya, saglik ve iliskiler arasinda olabilir.

Bu kilise davranis anketler ve arastirmalar her 12-24 ayda neler oluyor ile güncel kalmak için önerilir. Bir çok kisa sürede degistirmek ve bu konularin farkinda herhangi bir toplulugun büyümesi için çok önemli olabilir.