bir tatil brosür için içerik yazili olarak 7 kural

Bir renk brosür için içerik yazma kolay oldugunu düsünüyor musunuz? Peki, böyle bir tatil brosür gibi brosür belirli bir tür, olusturmak istiyorsaniz, özellikle degildir.

Etkin yazili içerik – Eger brosür baski iyi söner emin olmak için takip etmek zorunda oldugu kurallar vardir. Tüm bu kurallar bu makalede bir tatil brosürü için içerik yazili olarak sizin için beni düzen olsun. Bu, etkili mesaj yazmak için iyi bir çerçeve verecegini umuyoruz.

1. Olumlu ve enerjik tarzi benimsemek – yazili kurallardan biri olumlu ve enerjik tarzi benimsemek çalismaktir. Burada bir farkindalik ya da kurumsal bir brosür yapmak degildir. Eger seyahat ve bir tatil oluyor heyecan almak için okuyucularin gereken bir sey yaratiyor. Bu nedenle, yazi stili biraz daha az, resmi pozitif ve enerjik olmasi önemlidir. Açiklamalarinda bazi büyük sifatlar kullanmak ve yazi ile görsel ve duygusal olmaya çalisiyorum. Bu kural dogru ruh haline gerekir.

2. Etkisi için anahtar güçlü kelimeler kullanin – Simdi, yazili olarak önemli bir kural etki için anahtar güçlü kelimeler kullanmaktir. Elbette kelimeler farkli gezi yerleri için degisir, ancak anahtar kelimeleri nelerle ilgili ve açiklayici olmalidir ve seyahat bölgelerde istesin.

Örnegin, bir plaj hedef için, iyi ve güçlü bir anahtar kelime Sen okuyuculari mesgul ve cevap olacak sekilde bu anahtar kelimeler ile çöp kompozisyon gerekir günes, altin kum, rahatlatici tenha serin masmavi sular,,, vb olacaktir. Bu etkisi olan metin ile etkili ve güçlü bir brosür için yapar.

3. Konu bu konuda farkli bölümler olusturma – Simdi, metin düzeni açisindan, bu önemli bu konularda farkli bölümlerde yazmak için önemlidir. Konaklama, aktivite, özel özellikleri, Isletme bilgilerini, seyahat bilgileri vb Bu için çesitli ayrintili bölüme yazili metin içerigi bölmek tüm bölümlere olmasi ve insanlarin kolayca ve hizli bir sekilde ihtiyaciniz olan bilgileri geçebilirsiniz böylece organize gerekir. Yani sira metin içerigi düzenlemek ve anahat emin olun.

4. Okuyucu çekmek için basliklar kullan – bölümler halinde yazili içerik bölme oldugundan, ayni zamanda okuyucu çekmek için baslik kullanmak önemli bir kuraldir. Bu bölücüler ve etiket hem olarak hareket etkili beri basliklari metin içerigini düzenleyebilirsiniz. Onlar ilgi ve tabii ki farkli bölümleri bölebilirsiniz, ne kendi bölümü ile ilgili tüm okuyucular söyle. Bu, tüm ilk içerigini okumak zorunda kalmadan hizli bir sekilde istediginiz bilgileri üzerinde okuyucular sifir yardimci olabilir.

5. Insanlar hatirlamak için ayrintilari listeler – ayrintilari listeler için uygulamaya baska iyi kural. Listeler her zaman insanlar paragraf daha hatirlamak için daha kolaydir. Insanlar bu tür listeleri varsa brosür bilgileri korumak mümkün olacak çünkü kullanarak listeleri etkilidir. Mümkünse Yani, bazi bilgiler liste.

6. Kisa ve öz – Ayrica, her zaman kisa ve baski brosürler için yazili içerik ile özlü olmaya çalisiyorum. Hiç kimse uzun içerigini okumak istiyor, sadece sikici olur. Mümkün oldugunca kisa ve özlü gereken tüm bilgileri yazmaya çalisin. Inan bana, bu çok yardimci olacaktir.

7. Yazim ve dilbilgisi ile mükemmel – Son olarak, profesyonel bir brosür baski bir isareti mükemmel bir yazim ve dilbilgisi. Yani tüm yazili metin mükemmel oldugundan emin olmak için tasarimlar üç veya daha fazla kez kontrol ettiginizden emin olun. Sen kötü yazim ve dilbilgisi ile bir amatör tatil yerinde gibi ses istemiyorum.

Bu içerik yazili yedi kurallardir. Seyahat brosür harika ses ve basarili olmak için gereken metin olurdu böylece aklinizda bu tutun.