sandoval devlet konusma devlet derin kesikler duyurdu

Vali Brian Sandoval (R-NV) Eyaleti Yasama önce Devlet adresi Devlet yaptigi ilk konusmada geçen Pazartesi 24 Ocak teslim olarak. Yeni vali 2007 yili harcama düzeylerine göre egitim reformu ve devlet bütçesi reformu ele olarak “Aci” kesim devlet çapinda hemen hissedildi. Yaptigi konusmadan bazi alintilar asagida verilmistir:

Vali Sandoval kadar 18,7 yüzde ile egitim bütçesini kesmek için önerdi. Ayrica yüzde 5 ile tüm federal çalisanlarin maas bir kesim önerdi.

Devlet bütçe

Devlet bütçe dengeleme üzerine, Vali Sandoval söyle der: “Bazi hükümet mevcut durumu için tek çözüm olduguna inaniyorum. Ben katilmiyorum. Issizlik, haciz, iflas – kür daha hükümet harcamalari degil, isletmelerin istihdam yaratmak yardimci “.

Göreve üzerine, Gov Sandoval yerine geçerli $ 6,2 milyar, önümüzdeki iki yillik dolar 8,3 milyar ayar de Devlet Genel Fonu ile karsi karsiya geldi. O söyleyerek reddetti “Nevada nüfusu azalmistir, henüz önerilen bütçe yüzde 34 oraninda devlet harcamalari artacaktir.”

Vali 2007 seviyelerine harcama dönmek için çalisti. Sonraki iki yillik sadece $ 5,3 Milyar tahmin ve bütçede 1,2 milyar $ delik için gelirleri ile, o bir harf ile ayri ayri her bölüm bütçe bakmaya basladi.

“Ben Yasama göndererek am bütçe sekiz yüzde temsil
Mevcut iki yillik toplam harcamalarinda azalma. Benim bütçe önerir
20 bölüm ve kurumlarin konsolidasyon, ortadan kaldirilmasi, ya da merkezilesme. Personel, Bilgi Teknolojileri, Bayindirlik ve Yönetimi …. Bölümleri güçlendirilmesi, biz eyalet hükümeti daha verimli ve daha duyarli yapacaktir. ”

Vali, devlet çalisanlari hak ödeme ve uzun ömür ödeme göre donmus kalir, ve maaslar bes oraninda azalacaktir. Ayrica, pozisyon bütçede ortadan kalkar, ve isten olusacak ve hantal sila izni programi sona erecek.

egitim reformu

Bizim K-12 okullari temel Destek ögrenci basina 270 ruhsatin azalir. Yüksekögretim Nevada Sistemi Devlet, yerel ve ögrenci gelir az yedi oraninda azalir. Kerelik uyarici dolar kaybi ile, toplam azalma 17.66 ‘dir. Ancak, Regents egitim ve diger Batili Devletler dogrultusunda daha fazla ücret getirme seçenegi var, bu fonlarin çok geri kazanilabilir.

saglik, insan hizmetleri ve kamu güvenligi ile ilgili

Saglik ve Insan Hizmetleri ve Kamu Güvenligi, vali temel yerel programlar için devlet harcamalarinda 100 milyon dolar belirledi. Ona göre, Devlet artik bu sekme almak için gelemez, o yerel düzeye bu sorumluluklari aktarmak planliyor kadar.

“Medicaid ve diger Saglik ve Insan Hizmetleri caseloads ek $ 245,000,000 gerektiren, katlanarak büyüdü. Ayrica, Nevada simdi federal Medicaid maç dogru ekstra $ 190,000,000 saglamaktan sorumludur. Ayrica Nevada issizlik ödenegi için ödünç olan para faiz 66.000.000 $ ödeyerek baslamalidir.

Ayrica, Devlet bizim devlet okullarina ek $ 440,000,000 katkida bulunmalidir, “diye açikladi.

“Saglik ve tek basina Insan Hizmetleri Departmani olarak, temel programlari için harcama 118.000.000 $ restore edilmistir. Bütçem yaklasik kisisel bakim hizmetleri için 55 $ milyon yetiskin günlük saglik 4 milyon dolar ve Yoksul Aileler için Geçici Yardim iki ebeveynli hane faydalar 8 milyon dolar korur. Ayrica travmatik beyin hasari hizmetleri, otizm, erken müdahale hizmetleri, bagimsiz yasam, tibben gerekli protez, protez ve ortez, azaltilmis genel harcamalari tüm için para korunmus, “diye belirtiyor.

“Bütçem Clark ve Washoe Ilçeler gelen emlak vergisi dokuz sent yönlendirmek devam ediyor. Üniversiteler ekonomik kalkinmaya katkida nerede özellik degerlerini artis ve ekonomik büyüme nedeniyle olusur ben, o ülkelerin üniversite ve halk egitim de destegiyle bu para sinirlar, “diye gerekçe.

“Son olarak, devlet sigorta primi vergi gelirleri gelir elde tarafindan 190.000.000 $ yükseltmek için öneriyorum. Bu çözüm mükemmel degil, ama ses ve egitim ve insan hizmetleri için daha fazla indirim engeller. Tüm söyledi ve bitmis zaman, benim bütçe toplam önümüzdeki iki yil içinde biraz üzerinde 5800000000 $, önerilen Genel Fonu harcamalari – o Devlet Durumu konusmasinda biter gibi 2007 yilinda Genel Fonu harcamalarinin yüzde biri içinde, “Gov Sandoval diyor .